JAKI OLEJ DO 1.8 115 KM BENZYNA ??

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: hoses »

wesoł, nie chcę się z tobą spierać. Moja astra, a zrobiłem juz nią 4000 km od wymiany nie wzięła nawet kropli. Swoją wiedze opieram na znajomym, kóry zawodowo jest mechanikiem i on twierdzi że najwięcej problemów z ubytkami oleju maja 1.616V. Nie wiem może dlatego że jest ich najwięcej. W każdym bądź razie są też i wyjątki :)

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Nie wiem czy wiesz ale zarowno oleju moze ubywac jaki przybywac. I tego nie brales pod uwage. Fiaty tak wlasnie maja boim przepuszczaja przy przebiegu juz rzędu 150 tys km pierscienie i paliwo przedostaje sie do oleju. Kogo nie zapytam to 1,6 i 1.8 16V wciaga olej. Jesli ktos jedzi na w miare niskich obrotach to tylko troche wciagaja ale jak ktos depcze i wkreca silnik na obroty od 4tys w zwyz to nie ma silnych i musi wciagnac- taki blad konstrukcyjny jest w tych autach i tyle. Zresta spytaj sam kilku ziomow co maja 1.8
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

M@rcin

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 04 wrz 2007, 19:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: O-c
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: M@rcin »

ja swoim x18xe1 zrobilem jakies 15 000 od wymiany do wymiany i dolalem jakies 200ml oleju. wiec nie wiem na jakiej podstawie oceniacie ze jest olejozerny? samochod ma 180 000 i jezdze na syntetyku 5w40.

koralm

Astro-maniak
Posty: 756
Rejestracja: 08 paź 2007, 18:36
Imię: Karol
Auto: Octavia II 2.0 TDI CR
Silnik: CFHC
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: koralm »

wszystko zalezy kto jak dba o auto... ja bym zmienial olej na gestrzy dopiero gdy by zaczal go rzeczywiscie brac, a nie jak robia niektorzy po jakims tam konkretnym przbiegu. ja w mojej asi mialem 285tys przebiegu i lalem mobila 5w50 i nie bral ani kropeleczki :)
UNO 0,9 --> Astra G 2.0 DTI --> Octavia 1,9 TDI --> Vectra B 2,0 -- > Astra G 1,7 DTI

ODPOWIEDZ