uszkodzona chłodnica klimatyzacji

koralm

Astro-maniak
Posty: 756
Rejestracja: 08 paź 2007, 18:36
Imię: Karol
Auto: Octavia II 2.0 TDI CR
Silnik: CFHC
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: koralm »

ja tez jestem glupi, ale sprawdzam w katalogu i pozniej szukam cen zanim mnie oszukaja/okradna w serwisie, wiem czego sie spodziewac mniej wiecej
UNO 0,9 --> Astra G 2.0 DTI --> Octavia 1,9 TDI --> Vectra B 2,0 -- > Astra G 1,7 DTI

Tosiak

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Tosiak »

Również mam ten sam problem.
Mi Panowie Majstry powiedzieli, że te nowe chłodnice za + - 300zł to niskiej jakości, chińskie podróbki i że mam kupić oryginała za 500zł. Jak spytałem o używkę to powiedzieli, że nie warto bo to nigdy nie wiadomo... Używki z Allegro nie wyglądają zbyt zachęcająco...

A decyzję muszę podjąć jak najszybciej - dziś zrobiłem 700km w prawie 30C upale i mam dość braku klimy... ;)

koralm

Astro-maniak
Posty: 756
Rejestracja: 08 paź 2007, 18:36
Imię: Karol
Auto: Octavia II 2.0 TDI CR
Silnik: CFHC
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: koralm »

Tosiak pisze: dziś zrobiłem 700km w prawie 30C upale i mam dość braku klimy...
ja bez klimy UNO-lotem jezdzilem 5 lat :) mordeka :P dasz rade :P
UNO 0,9 --> Astra G 2.0 DTI --> Octavia 1,9 TDI --> Vectra B 2,0 -- > Astra G 1,7 DTI

danc3r

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 20 mar 2008, 9:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: danc3r »

wczoraj byłem wymienić tą chłodnice, dałem 500 z wymianą u takiego znajomego mechanika więc zaoszczędziłem trochę bo w serwisie Opla powiedzieli mi 600 za samą chłodnice + wymiana. Dziś jadę ją naładować czy działa. Niestety zawsze mam jakiegoś pecha że jak jadę do mechanika coś naprawić to on to naprawi ale zepsuje coś innego no i tym razem też tak było.
Okazalo się że po wymianie chłodnicy nie mam na wyświetlaczu wskazania temeratyry tylko --,- widocznie wypiął mi czujkę temteratury, tak więc dziś znów mu auto przywioze. Powiedzcie mi tylko czy wiecie gdzie ta czujka jest i czy to znów trzeba wszystko wymontować?

Kamil

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2008, 13:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Kamil »

Nic nie wymontowujesz. Czujnik jest z przodu po wewnętrzenej stronie zderzaka za grillem.

Mordoklej

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 08 maja 2007, 19:50
Imię: Jacek
Auto: Astra 2.2 SRI
Silnik: Z22SE
Lokalizacja: Northampton, UK
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Mordoklej »

Mi klima w tym roku padla niestety. Dalem do nagazowania, pochodzila przez 3 tygodnie i znowu siadla. Nie znam sie na tym zupelnie. Znajac brytyjskie warkunki pewnie zaplace 300-400 funciakow za naprawe :cry:

Bez klimy zyc sie nie da :(
2004 VAUXHALL ASTRA G 2.2 SRI
PRODRIVE BODYKIT, SPRĘŻYNY APEX 35/35, FELGI 17 CALI Z VAUXHALL VECTRA ELITE, WYDECH IRMSCHER
OPONY HANKOOK VENTUS V12 EVO 215/40 R17 Y

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

Mordoklej, pewnie wyciek czynnika gdzieś masz. Ja pojechałem do mechanika, to nabił mi klimę i sprawdził takim czujnikiem, czy nie ma gdzieś wycieku. No i znalazł nieszczelny zaworek.
Mordoklej pisze:Bez klimy zyc sie nie da :(
Ale uważaj, ja wczoraj o mało się nie przeziębiłem. Na szczęście szybko zaaplikowana aspiryna pomogła.
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

Bobby

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 20 maja 2008, 6:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Bobby »

Popytaj czy u Ciebie w miescie nie ma kogos kto spawa chliodnice, u mnie jest. Koszt 100PLN a wyjac i wlozyc mozna samemu ewentualnie doplacasz jakies 50 PLN i koles Ci to wyjmie i wlozy.
Lubię wypić piwko, góra dwa ... ewentualnie siedem.

danc3r

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 20 mar 2008, 9:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: danc3r »

Macie może jakiś schemat albo fotke gdzie dokładnie to jest i jak to wygląda?

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

danc3r pisze:Macie może jakiś schemat albo fotke gdzie dokładnie to jest i jak to wygląda?
Co gdzie jest i jak wygląda? Chłodnica klimatyzacji? Jest przed chłodnicą wody.
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

ODPOWIEDZ