uszkodzona chłodnica klimatyzacji

danc3r

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 20 mar 2008, 9:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

uszkodzona chłodnica klimatyzacji

#1

Nieprzeczytany post autor: danc3r »

Witam, byłem ostatnio naładować klime i okazało się że mam uszkodzona chłodnicę klimatyzacji, mechanik powiedział że trzeba ją wymienić na nową a nowa kosztuje 500-600 zł no i do tego wymiana. Z tego co znalazłem na allegro to nowa kosztuje około 300 zł tylko problem w tym że podobno do mojej astry są dwa rodzaje chłodnicy i trzeba by wymontować ją i sprawdzić która to.
Proszę o radę czy kupować taką z allegro bo za wymiane zapłacę gdzies 100. Czy jednak dać mu te 600 za chłodnice (bo podobno są w tej cenie) no i plus wymiana?

Tak dla ścisłości mam Astre II 2002r. Y2.0DTH

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#2

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Kupując z allegro używaną chłodnicę nie masz pewności, że będzie szczelna w 100% ;)

Nowa chłodnica Nissena kosztowała mnie 480zł + wymiana. Też mam DTH, tylko że 2000r. Podejrzewam, że chłodnice się różniły dla aut z systemem Delphi i Behra.

Sprawdź, jaki masz filtr kabinowy za schowkiem pasażera (po lewej stronie). Czy obudowa jest zamykana na zaczepy, czy na śruby? Jeśli na śrubki, to Delphi.
Obrazek

ice

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 09 mar 2008, 18:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: ice »

danc3r, odradzam kupno na allegro nawet nowy zamiennik czasem cięzko zamontowac nie pasuje tak jak powinna :/ a róznica w skraplaczu polega na jego szerokosci w twoim silniku jest ta mniejsza bo masz IT, sprawdze ci dzis za ile idzie taka załatwić ja kupowałem oryginał za 350zł :m
ASTRA albo ASTRA, albo nic...
[External Link Removed for Guests]
Moja Asterka [External Link Removed for Guests]

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

A ja Ci powiem, kupuj na allegro. Sam kupiłem tam wiele części do Astry, w tym chłodnicę wody, i naprawdę jestem zadowolony. Poza tym 300+100=400 czyli masz 200 w kieszeni, a założony będziesz miał i tak zamiennik i tak. Nie myślisz chyba, że mechanik kupi i założy Ci oryginał?
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#5

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Jeśli chodzi o nowe części to faktycznie można zamawiać z allegro ;) Ale na używane rzadko się decyduję ;) Za to nowe osobiście kupuję w intercarsie po cenach hurtowych i mam jeszcze taniej niż na allegro ;)
Obrazek

bodzio

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 15 sty 2008, 1:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: bodzio »

Ja miesiac temu mialem wymienianą, znam ten ból... jednak wez tu żyj bez klimy mają ją w aucie (niedziałającą)

Nie kombinuj za mocno bo jeszcze sie sam oszukasz...
Niech to zrobi ktos kto weżmie za to odpowiedzialność..
kupisz samą część pojedziesz a gośc powie ze takiej nie włoży bo nie....
kasa w błoto i to nie mała, każdy musi na to troche popracować...
Niech sam zamówi czesc, zakładamy ze sie zna!



pozdrawiam
bodzio
[External Link Removed for Guests]

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

bodzioDTI pisze:kupisz samą część pojedziesz a gośc powie ze takiej nie włoży bo nie....
Bodzio, nie te czasy, nie ten ustrój! Nie założy on, to założy kto inny. Mechanicy nie są tacy, że przepuszczą okazję zarobienia jakiejkolwiek kasy.
bodzioDTI pisze:Niech sam zamówi czesc, zakładamy ze sie zna!
A jak się nie zna i zamówi nie taką, to i tak założy; nie wywali przecież kasy w błoto. Zrobi prowizorkę a założy, a Ty i tak nie będziesz o tym wiedział. Aż do następnej awarii.

Osobiście jeżdżę na niepasującym wiatraku do chłodnicy, i co? I nic! Sam kupiłem wiatrak, mechanik powiedział, że "trochę obudowa nie pasuje, ale on da płaskowniczek, i będzie dobrze". I jest dobrze. Tyle, że ja kupiłem tanio część, i wiem, że nie pasuje. Jakby mechanik kupował, to pewnie kupiłby to samo, ja nie zapłaciłbym już tak tanio i jeździłbym, myśląc, że mam orginalną część.
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: hoses »

Mam takie pytanie czy diesel a benzyna robi jakąś róznice w chłodnicy klimatyzacji ?

koralm

Astro-maniak
Posty: 756
Rejestracja: 08 paź 2007, 18:36
Imię: Karol
Auto: Octavia II 2.0 TDI CR
Silnik: CFHC
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: koralm »

hoses pisze:Mam takie pytanie czy diesel a benzyna robi jakąś róznice w chłodnicy klimatyzacji ?
tak, ale to zalezy jaki kod silnika.

np.
X12XE, Z12XE, X14XE, Z14XE, X16SZR, C16SEL, X16XEL, Z16SE, Z16XE, X18XE1, Z18XE, Z18XEL, X20XEV, Z22SE, X20DTL, Y20DTL idzie do numeru nadwozia -12999999
-15999999 -16999999 -18999999 -1B999999 -1H999999 idzie taki katalogowy 1850057,

do (X20XER, X17DTL, Y17DT, Y20DTH, Y22DTR) Y20DTH inna (w zaleznosci od rocznika) Z20LET inna,

zalezy co potrzebujesz :)

bodzio

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 15 sty 2008, 1:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: bodzio »

Ja tam szczerze mówiąc jestem w tych sprach głupi... daje sie naciągac na serwisie :mrgreen:
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ