tylny hamulec - proszę o poradę !!!

bartboro

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 29 maja 2007, 22:03
Imię: Bartek
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4 16V
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

tylny hamulec - proszę o poradę !!!

#1

Nieprzeczytany post autor: bartboro »

Witam
Co może być przyczyną, że po rozgrzaniu się tylnej tarczy hamulcowej w pewnym miejscu tarcza ociera o klocek w sosób ciągły, przy tym jest przerazliwy pisk tarcia metal o metal. Co jest powodem? Czy klocki lub tarcza są już do wymiany ... z klocków pozostało ok 2 mm okladziny Ale dlaczego piszczy tylk ojak są gorace ?????

baxter620

Astro-maniak
Posty: 767
Rejestracja: 09 sty 2008, 19:26
Imię: Tomasz
Auto: ----
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

#2

Nieprzeczytany post autor: baxter620 »

bartboro, piszczy jak jest gorące bo metal jak jest gorący to powiększa swoją objętość i dlatego tarcza dotyka do klocka i piszczy
ja miałem u siebie podobny problem tylko że jak skręcałem w prawo to piszczały z tyłu hamulce a później to już cały czas :| strasznie mnie to wkurzało bo dużo jeżdżę więc pojechałem do mechanika i wymienili mi tarcze bo już były trochę zjechane i klocki choć klocki miały miesiąc od wymiany i teraz po wymianie jest cisza i spokój więc też ci to bym radził w sumie i tak z tego co piszesz to klocki masz do wymiany a tarcze sprawdź czy są proste

baxter620

Astro-maniak
Posty: 767
Rejestracja: 09 sty 2008, 19:26
Imię: Tomasz
Auto: ----
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

#3

Nieprzeczytany post autor: baxter620 »

kondzio, można i toczyć tarcze ale zależy w jakim są stanie bo moje już do toczenia się nie nadawały :P więc zależy jak to jest u kolegi bartboro

Awatar użytkownika
wojt273

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 17 maja 2008, 10:54
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: gdynia
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wojt273 »

witam , mam podobny problem ale miesiac temu wymieniłem tarcze i klocki na nowe , znajomy powiedział ze to wina starych linek od recznego ze moga nie odbijac jak nalezy

ODPOWIEDZ