twardy hamulec

bulkatom

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 02 cze 2008, 15:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

twardy hamulec

#1

Nieprzeczytany post autor: bulkatom »

Witam, pedał hamulca w mojej Astrze jest bardzo twardy. Nie potrafię powiedzieć, czy hamuje gorzej niż powinien, ale komfort hamowania jest dużo niższy niż w poprzednim aucie, którym jeździłem (polo rocznik 2000).
Proszę o informację, czy Astry tak już mają, czy może jest jakiś problem? Może wspomaganie hamowania? Czy to droga sprawa?
Z góry dziękuję za info.
Czy Astra będzie się spisywała tak dobrze jak Polo?

Michal

Astro-maniak
Posty: 264
Rejestracja: 11 cze 2007, 18:42
Auto: Astra H, G
Silnik: z19dth i z22se
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Michal »

Ja przesiadłem z Clio 2 to miałem wrazenie że Astra nie ma wspomagania hamulców :mrgreen: kwestia przyzwyczajenia ;) hamulce u daignosty wyszły że są jak nowe

bulkatom

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 02 cze 2008, 15:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: bulkatom »

o to o to. Właśnie dokładnie w ten sam sposób opisywałem moje odczucie przy tych hamulcach - jakby wspomagania nie było.

Jelśli ktoś ma jeszcze podobne doświadczenia - napiszcie, to mnie uspokoi jeszcze bardziej.
Dzięks.
Czy Astra będzie się spisywała tak dobrze jak Polo?

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

U mnie pedał idzie w podłogę jak w masełko. Fakt, że trzeba trochę depnąć, bo Astra dobrych hamulców to raczej nie ma (polecam porównać z Megane).
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

Michal

Astro-maniak
Posty: 264
Rejestracja: 11 cze 2007, 18:42
Auto: Astra H, G
Silnik: z19dth i z22se
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Michal »

ja mam teraz nacinene ATE i oponony 205/50/16 hamuje jak złoto :mrgreen:

Usunięty użytkownik 1683

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 1683 »

Do mnie jak kuzynek wpadł się przejechać (on ma Bravo) to mi od razu powiedział że albo mam hamulce jakieś już wymęczone albo Astra ma słabe hamulce.
No niestety hamulce u nas nie są najlepsze. Jak się mocno depnie to staje w miejscu ale trzeba mieć jednak troszkę siły na takie zabawy :/

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Tez mialem megane i powiem ze tam hamulec jest taki ze jak naciskamy to jest najpierw przyhamowywanie a potem nagle twardy i hamowanie na maxa. W askach jest mniejwiecej twardy caly czas( i to raczej nie jest niepokojace bo garzej jak jest miekki na calej dlugosci skoku- zapowietrzony). Oczewiscie hamulec tez moze byc rozny zaleznie czy ma sie bebny czy tarcze wszedzie i jakich rozmiarow.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

koralm

Astro-maniak
Posty: 756
Rejestracja: 08 paź 2007, 18:36
Imię: Karol
Auto: Octavia II 2.0 TDI CR
Silnik: CFHC
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: koralm »

Bartolo pisze:No niestety hamulce u nas nie są najlepsze. Jak się mocno depnie to staje w miejscu ale trzeba mieć jednak troszkę siły na takie zabawy
albo miec Fiata UNO jak ja kiedys :P tam nie ma hamulcow, a Asterka ma super hamulce :)
UNO 0,9 --> Astra G 2.0 DTI --> Octavia 1,9 TDI --> Vectra B 2,0 -- > Astra G 1,7 DTI

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

koralm pisze:a Asterka ma super hamulce
Czy wyście innymi samochodami nie jeździli, czy co?... Ja rozumiem "chwalmy swoje", ale sami sobie nie kadźmy. Astra to jednak nie jest czołówka jeśli idzie o skuteczność hamulców.
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

kszychu pisze:Czy wyście innymi samochodami nie jeździli, czy co?... Ja rozumiem "chwalmy swoje", ale sami sobie nie kadźmy. Astra to jednak nie jest czołówka jeśli idzie o skuteczność hamulców.
Porownujac hamulce w twoim czyli w autach ponizej pojemnosci 1.8 to faktycznie lipne masz hamulce. Astra H tez ma takie same hamulce i nikt tam nie mowi ze sa lipne ale sa wieksze.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

ODPOWIEDZ