Atra G nie chce odpalić, co to za przewód ??

Gość

Atra G nie chce odpalić, co to za przewód ??

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam Wszystkich,

proszę o pomoc w następującym temacie:

jakiś czas temu kupiłem astre 1,4 16 V z roku 2001, była pożądnie uszkodzona. Do jej naprawy byłemm zmuszony zdemontować całą instalację elektryczną i teraz mam problem - po jej ponownym włóżeniu samochód nie chce odpalić. po przekręceniu kluczyka na pierwszą pozycję zapalają się na desce rozdzielczej kontrolki, po przekręceniu na drugą pozycję gasną, w pozycji rozruch nic się nie dzieje.
czym to może być spowodowane ??
ponadto z okolic kolumny kierowniczej wychodzi kabel z wtyczką na 6 pinów wzdłuż którą nie mam p[ojęcia gdzie podłączyć, na dwóch pinach jestnapięcie =+5V

dodam że sprawdzięłm wszyskie bezpieczniki - są OK, działa wiele podzespołów, ale dlaczego gasną te kontrolki ??

pomoże ktoś ?


pozdrawiam i z góry dziękuję

frantz

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: frantz »

Druga pozycja kluczyka to zapłon jak gasną kontrolki jak ją włączasz to tak jakby na tej pozycji stacyjka rozłączała napięcie może jakaś kostkę źle masz wpiętą albo w ogóle jej nie podłączyłeś? A poza tym w Astrach był montowany fabrycznie immoblijazer może tutaj powinieneś szukać przyczyny. A rozrusznik kręci? Tak naprawdę to nie wiem czy ktoś na forum będzie w stanie Tobie pomóc na odległość.

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#3

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Niestety z elektryką bywa tak, że wystarczy nie podłączyć jednego kabelka a cała reszta może przestać działać, lub nie działać prawidłowo. Jedyne wyjście, to przejrzeć wszystko jeszcze raz dokładnie od początku.
Obrazek

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Struna pisze:Niestety z elektryką bywa tak, że wystarczy nie podłączyć jednego kabelka a cała reszta może przestać działać, lub nie działać prawidłowo. Jedyne wyjście, to przejrzeć wszystko jeszcze raz dokładnie od początku.
no to to ja akurat wiem :)
a co do przeglądania, chyba sobie to odpuszczę i dam zadanie elektrykowi, nie uśmiecha mi się rozbebeszanie wszystkiego od nowa, w tych wszystkich kablach jest istny bajzel.

może ktoś z Was wie do czego służy wspomniana powyżej wtyczka ??

[ Dodano: 2008-06-03, 08:10 ]
frantz pisze:Druga pozycja kluczyka to zapłon jak gasną kontrolki jak ją włączasz to tak jakby na tej pozycji stacyjka rozłączała napięcie może jakaś kostkę źle masz wpiętą albo w ogóle jej nie podłączyłeś? A poza tym w Astrach był montowany fabrycznie immoblijazer może tutaj powinieneś szukać przyczyny. A rozrusznik kręci? Tak naprawdę to nie wiem czy ktoś na forum będzie w stanie Tobie pomóc na odległość.
rozrusznik niestety nie kręci, w tej pozycji kontrolki gasną i panuje ogólna cisza :(
immo - jeśli by ło z nim coś nie tak, to wydaje mi się, że rozrusznik powinien i tak kręcić, kontrolki by nie gasły
nie podłączona wtyczka - włąśnie jakaś mi tam wisi, nie wiem gdzie ją wpiąć :( nie wiem do czego ona jest :(

dzięki za sugestie, czekam na kolejne, może wszyscy poskładamy tą układankę do kupy :)[img]http://[/img]

[ Dodano: 2008-06-03, 15:30 ]
[External Link Removed for Guests]
pod linkiem foto wtyczki

[ Dodano: 2008-06-03, 15:33 ]
tu większe foto:
[External Link Removed for Guests]


pozdr.

ODPOWIEDZ