Problem z nawiewem powietrza

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Silnik wiatraka szwankuje. Bylo juz kilka przypadkow. Zimne luty na szczotkach komutatora. Mialem to samo az rozebralem i poprawilem luty. Mozna wymienic szczotki i przeczyscic komutator pumexem jesli to konieczne.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

hawk500

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:25
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 CDTi
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: hawk500 »

ja dziś miałem identyczna sytuacje... odpaliłem i nie czułem zadnego nawiewu nie mogłem również właczyc klimy.. po jezdzie ok 5-7 minut pod blokiem wyłączyłem silnik właczyłem jeszcze raz i było dobrze i nie wiem kogo teoria jest bardziej słuszna gdyż:
1. auto stało w szczerym słońcu
2. po ponownym odpaleniu zadziałał nawiec

Fakt ze podniosłem maske i poruszałem troche wiatrakami i nie wiem czy to miało jakiś wpływ czy też nie, ale pomogło.

Nigdy wczensije nie miałem takich problemów a bywały już wyższe temperatury wiec nie wydaje mi się żeby miała na to wpływ pogoda

Awatar użytkownika
marcinf

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 26 maja 2008, 8:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: marcinf »

trochę czasu minęło ale już mniej więcej jasne o co chodzi.wiec przyczyną działania w "kratkę" wiatraka jest silnik dmuchawy nawiewu. Zdemontowałem go i zaniosłem do elektryka.Po podłączeniu podobnie jak w samochodzie raz się kręcił wiatrak a raz nie. Zostawiłem mu do jak powiedział przeczyszczenia szczotek w silniczku lecz jak się okazało jest kolejny problem bo nie umiał rozebrac tej dmuchawy jakoby była ona nie rozbieralna a na siłe nie chciał z obawy przed połamaniem plastikowej obudowy.Moje pytanko teraz może komuś udało się dojśc do tego silnika w tej dmuchawie.zrobiłem fotki dla pomocy.dmuchawa jest firmy DELPHI z oznaczeniem 52485311.tak na marginesie to jeszcze mi dodatkowo w czasie szukania przyczyny przepalił się rezystor dmuchawy i faktycznie jak to już było pisane nawiew działał tylko na 4 biegu.
p.s jak zamieścic fotki????

[ Dodano: 2008-08-12, 17:55 ]
jako ze nie mogę chyba dodac tu zdjęc to mozna je zobaczyc tu:

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

daimonsan

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 21 kwie 2007, 23:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: peterborough
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: daimonsan »

witam!! jesli chodzi o ta przykrywke jak na rys 1 to da sie ja zdemontowac po zdjeciu tych metalowych zatrzaskow i potraktowaniu srubokretem...ja po zdjeciu tej pokrywki nakrecilem na srubokret szmate, wlozylem przez otwor obok szczotki i wyczyscilem komutator,od tamtej pory problem z dmuchawa sie nie powtorzyl... 8)

Awatar użytkownika
marcinf

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 26 maja 2008, 8:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: marcinf »

faktycznie pokrywka dala sie zdjąć.w środku było torche jakichś paprochów i nawet kawałki liści.po usunięciu i zamontowaniu nawiew działa bez problemu.dzieki za pomoc! pozdrawiam

ODPOWIEDZ