Dziwnie pali na zimnym oraz hałas z silnika

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Dziwnie pali na zimnym oraz hałas z silnika

#1

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

Witam mam astrę 1.6 16v z 98 roku i mam z nią dwa problemy. Pierwszy problem to hałas trzeszczenia podczas pracy silnika który występuje tylko wtedy kiedy odpalę ostudzone auto po wcześniejszym używaniu. Po nocy oraz na rozgrzanym silniku problem nie występuje a po wstępnych oględzinach wydaje się że trzeszczenie wydobywa sie z okolic rozrządu. Drugą bolączką jest odpalanie wystudzonego auta, silnik pracuje tak jak był zalewany przez jakieś 5 minut później jest ok. Bardzo proszę o pomoc może ktoś z was miał podobne problemy.

wardi

Astro-maniak
Posty: 117
Rejestracja: 24 sie 2007, 21:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Stalowa Wola/Wieden
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wardi »

tez tak mam.... tylko ze 1 1,8 16v.

co to moze byc??

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

krokowiec albo pompa paliwa sie konczy.

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#4

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

Ok jeśli to pompa to silnik miał by muła przy deptaniu bo pompa by nie podawała odpowiedniej ilości paliwa a tu jest ok. Doszły mnie słuchy że czujnik temperatury silnika może oszukiwać w dolnych wartościach, czy to prawda? Rzeczą wkurzającą dla każdego użytkownika pojazdu są stuki i trzeszczenie z silnika i dlatego pytanie bo też pare osób po wymianie paska tak ma lub miało, co to tak trzeszczy?
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektryka, mechanika, klimatyzacja, regeneracja - czyszczenie dpf, modernizacja oprogramowania, diagnostyka Tech 2-MDI
Norwida 4 T. 501807749

ODPOWIEDZ