Wspomaganie, układ kierowniczy - problem

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Wspomaganie, układ kierowniczy - problem

#1

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Witam Was wszystkich. Problem mój polega na tym iż od pewnego czasu przy skręcaniu słyszę jakby stukanie w układzie kierowniczym. Zawieszenie ( drążki itp - wymienione ) czy wie ktoś co to może być?

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

W pierwszej kolejności sprawdź czy drążki w miejscu łączenia z maglownicą nie mają luzów.
Sprawdź poduchy amortyzatorów, jeśli są wytłuczone to będą stukać, przy okazji warto wymienić łożyska amortyzatorów.

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Zapomniałem dodać że amortyzatory kompletnie były wymieniane, a co do drążków przy maglownicy, jak to najlepiej sprawdzić i gdzie się do tego dobrać?

pzloty

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 16 kwie 2008, 21:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: pzloty »

To i ja podłącze się do wątku.Mój problem wygląda tak że cały czas przy kręceniu jest taki dziwny dźwięk(piszczenie,jęczenie,nie za bardzo wiem jak ten dźwięk nazwać).Myślałem że to normalne,ale w weekend jeździłem Vectrą A z 1992 roku mego ojca i tam nic takiego nie ma.Przy maksymalnym skręcie koła kierownicy jest taki dźwięk,a w pozostałych położeniach nie.
U mnie cały czas.Potem jeździłem Vectrą B 99r i tam też nic.

Sprawdziłem poziom płynu w układzie wspomagania i było trochę za mało,więc kupiłem i dolałem,ale nic nie jest lepiej więc to nie ta przyczyna.

Co to może być???Może ktoś miał taki problem.

Usunięty użytkownik 3235

#5

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

16czarny16, po prostu weź ręką chwyć za mocowanie drążka do maglownicy i poszarp. W ten sposób wyczujesz czy luz jest czy go nie ma.Jakiś tam powinien być ale bez przesady żeby Ci drążki latały jak nie wiem co...

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

ok, sprawdzę i dam znać :)

Chacel

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 03 kwie 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Chacel »

pzloty możliwe że to pompa wspomagania.
President Johnny II Asc + President Missouri +3dBi

TKJPP

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 08 kwie 2008, 20:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: TKJPP »


To i ja podłącze się do wątku.Mój problem wygląda tak że cały czas przy kręceniu jest taki dziwny dźwięk(piszczenie,jęczenie,nie za bardzo wiem jak ten dźwięk nazwać).Myślałem że to normalne,ale w weekend jeździłem Vectrą A z 1992 roku mego ojca i tam nic takiego nie ma.Przy maksymalnym skręcie koła kierownicy jest taki dźwięk,a w pozostałych położeniach nie.
U mnie cały czas.Potem jeździłem Vectrą B 99r i tam też nic.

Sprawdziłem poziom płynu w układzie wspomagania i było trochę za mało,więc kupiłem i dolałem,ale nic nie jest lepiej więc to nie ta przyczyna.

Pzloty zależy jak głośny jet ten dźwięk ponieważ mam astre z 99 1.6 16v i gdzie pojadę do serwisu opla to mówią to samo, że w tych modelach montowane są tak głośne pompy (ten model tak ma) chyba, że jak wspominałem dżwięk jest naprawdę głośny, a gdy masz na maxa skręconą kierownice to otwiera się zawór zwrotny ( czy coś w tym stylu) i pompa może głośniej pracować
pozdrawiam

Awatar użytkownika
rysiekstal

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2008, 14:16
Imię: Ryszard
Auto: OPEL ASTRA 2
Silnik: 1600
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: rysiekstal »

Mam pytanko- czy miał ktoś problem z wyciekiem oleju z układu wspomagania,u mnie jest niewielki ,nie wiem skąd- co to może być za usterka ? :/
rysiek

ODPOWIEDZ