Kilka pytań nowego :)

bartee

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 12 cze 2008, 13:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pruszcz
Kontakt:

Kilka pytań nowego :)

#1

Nieprzeczytany post autor: bartee »

Witam, na wstępie przeproszę za zamieszczenie kilku pytań nie pasujących do tego działu. Szukałem odpowiedzi na te pytania, ale chce się upewnić.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Astry G 1.6 16V wersja COMFORT, Hatchback 3D, od tygodnia. Auto sprowadziłem z Niemiec.
Posiada jakieś tam wpisy w książce serwisowej. Ostatni przegląd niby przy 131k km. Przebieg na blacie 149k km (zrobiłem już prawie 2 k km). Auto od strony technicznej w porządku, ma kopa, nie wybite idealnie się prowadzi. Cieknie trochę na łączeniu ze skrzynią, ale tym podobno mam się nie przejmować. Auto chcę zagazować, oczywiście sekwencja - tyle doczytałem. Mam następujące pytania:
- cały czas wg posiadanych przeze mnie danych jeździła na shellu helix ultra 5w-40, wlałem taki sam, czy to dobry wybór?
- czy warto wstawiać gaz, biorąc pod uwagę żywotność silnika, słyszałem że ecoteci nie są zbytnio wytrzymałe, czy to prawda że wytrzymują tylko 200k km?? tyle będę miał za dwa lata..., ile wg Was taki silnik z gazem pociągnie?
- jak jest z tym braniem oleju, oczywiście zacząłem monitoring, jakie ilości są niepokojące?
- na co uważać ogólnie podczas eksploatacji auta.
Pozdrawiam
Bartek

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Oczewiscie temat do zamkniecia bo o gaze czy o olejach na naszym forum jest bardzo duzo. Wszystko znajdziesz bez wielkiego wysilku no i mam nadziej ze sie przywitales o TU

bartee

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 12 cze 2008, 13:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pruszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: bartee »

Witam, no sorry za te pytania. Odpowiedzcie poprostu ile ten silnik wytrzyma, tego nie znalazlem nigdzie. Są różne opinie w googlach. Chciałbym poznać opinie użytkowników. Pozdrawiam

Usunięty użytkownik 1683

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 1683 »

200.000 to jest średni przebieg tego modelu sprzedawanego w Polsce. Tskiper ma zrobione 190.000 na 1.4 z sekwencją i chyba nie narzeka więc ja bym się nie martwił. Olej jak olej nic specjalnego, wszystko wyczytasz jak tylko zaglądniesz na forum.

Użyj opcji szukaj i na pewno będą tam odpowiedzi na Twoje pytania.

PiotrekAW

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 29 wrz 2007, 17:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: PiotrekAW »

I nie zakładaj gazu :mrgreen: bo dopiero wtedy zaczną sie problemy,a na benzynie wcale dużo nie pali,w trasie około 6.5,cykl mieszany 8-8,5.pozdrawiam

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: dresat »

PiotrekAW,
PiotrekAW pisze:

I nie zakładaj gazu bo dopiero wtedy zaczną sie problemy,a
To znaczy jakie? Konkrety zechciej przedstawić, łaskawco :evil:
myśleć...też bym umiał!

ODPOWIEDZ