Wystrzał z klimy podczas jazdy w korku

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Wystrzał z klimy podczas jazdy w korku

#1

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

Witam wczoraj jadąc autem w korku miałem włączoną klimę i nagle coś strzeliło zadymiło się i z kratek zaczęło być słychać pracującą pompę. Po dojeździe do domu zobaczyłem że wiatrak klimy kręci się z tą samą prędkością czy klima jest włączona na 1 czy na 3 lub 4 a wydajność chłodzenia skraplacza powinna się chyba zwiększyć. Moje pytanie jest następujące co odpowiada za prędkość wentylatora i czy układ klimy jest zabezpieczony przed za dużym ciśnieniem w układzie w klimatyzacji i czemu z kratek słychać kompresor ?

Thor

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 21 cze 2007, 8:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Thor »

Nie wiem dlaczego słychać sprężarkę przez kratki , ale na pewno ma ona zawór bezpieczeństwa. Prawdopodobnie wzrosło cisnienie czynnika i zawór pierdnął sobie ;)

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#3

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

No tak nie pierdnął leciało z parę sekund, a możesz napisać gdzie jest ten zawór ?

[ Dodano: 2008-06-13, 14:08 ]
Jestem po wizycie w warsztacie na Górczewskiej 146 i sprawdzili naprawce całą klimę, okazało się że jest duża możliwość że układ został przeładowany i przy dużym obciążeniu pierdną zaworem bezpieczeństwa ponieważ cały układ jest szczelny. Wymienili cały czynnik + olej co jest podobno bardzo ważne i klimka na razie śmiga, a w styczniu mam przyjechać na bezpłatny przegląd :)
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektryka, mechanika, klimatyzacja, regeneracja - czyszczenie dpf, modernizacja oprogramowania, diagnostyka Tech 2-MDI
Norwida 4 T. 501807749

ODPOWIEDZ