Blokada obrotów silnika

Gość

Blokada obrotów silnika

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam wszystkich.

Mam taki problem ze swoją Astrą II 1.7 DTi (Y17DT) z 2002r. Podczas normalnej jazdy obroty silnika nagle spadły na poziom ok. 1500 obr/min i zapaliła się pomarańczowa kontrolka - samochód z kluczem - na desce rozdzielczej. A żeby było śmieszniej - auto przestało całkowicie reagować na pedał przyspieszenia. Po podpięciu do kompa pokazały się błędy: P1120 i P1122 co świadczy o usterce pedału przyspieszenia, jednak elektryk nie stwierdził, żeby pedał przyspieszenia nie domagał.

Jeżeli ktoś spotkał się z podobnym problemem, lub wie co mojej Astrze dolega i jak można jej pomóc - czekam na każdą podpowiedź i poradę.

Z góry wielkie dzięki dla wszystkich pomocnych.
Pozdrawiam
Rav

bodzio

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 15 sty 2008, 1:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: bodzio »

Samochód z kluczykiem?
Mialem w historii takie przypadki... Z tego co wiem jest to tryb awaryjny silnika zeby nie rozwalić turbiny czy jakoś tak w momencie słabej jakosci paliwa czy jakiegoś błędu wtrysku....
Z 2 miesiace temu w trasie mi sie zaswiecilo, brak mocy odrazu blokada na 2tys/obr...
Szybki postój: siku, papierosek...
Odpalilem klekota i bez problemu dojechałem do domu

Taka moja wiedza na ten temat :mrgreen: :mrgreen:

pozdrawiam
bodzio
[External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 3235

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Auto w ogóle nie reaguje na dodawanie gazu, czy dopiero jak powoli wciskasz pedał to wchodzi na obroty?

Kody błędów wskazują na czujnik położenia pedału przyspieszenia (APP Sensor), umieszczony jest, jak się nie mylę, zaraz przy pedale gazu, może on padł.
A może winny temu jest czujnik położenia wału korbowego...

Może ktoś coś jeszcze podpowie :roll:

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

No niestety - przerwa nic nie pomaga - nawet kilkudniowa.
A samochód z kluczykiem - wiem, że to tryb awaryjny auta i dopóki nie skazuje mu się tej awarii to tak mu zostanie. :(
A auto po odpaleniu utrzymuje cały czas swoje obroty rzędu ok. 1500 obr/min i rekacja na pedał gazu zerowa - przy różnych jego próbach zadziałania - czy wolno, czy szybko - nic się nie dzieje.

bodzio

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 15 sty 2008, 1:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: bodzio »

No to tylko serwis! Mogę sie domyslać ze auto jest w takim trybie awaryjnym zeby napewno nic w nim nie uszkodzic wiecej....
[External Link Removed for Guests]

ArekDziadzia

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 12 kwie 2007, 16:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: ArekDziadzia »

twoja astra jest po wypadku czy masz ja juz dlugo ??
ASTERKA BY SKALPEL :)

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Miała malutkiego dzwonka w przód - ale wszystko zatrzymało się na chłodnicy. Ogólnie bardzo delikatne wybrzuszenie maski, pęknięty zderzak i dziura w chłodnicy. Po naprawie autko chodziło bez zarzutów. Przejechałem nim dopiero 4 tys. km, ale bez rzadnych zastrzeżeń. Do czasu tego nagłego i niespodziewanego zdarzenia.

Cały czas liczę, że się komuś uda i mi pomoże wybrnąć z tej sytuacji.

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#8

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Nie sądzę, że to czujnik prędkości wału, bo od tego jest inny błąd.

Co do trybu awaryjnego, to tryb awaryjny jest po to, by można było awaryjnie dojechać do serwisu. Jeśli tu obroty nie reagują na pedał przyspieszenia, to znaczy że nie da się jeździć chyba że na sprzęgle. Wg mnie elektryk się myli, albo miałeś w przeszłości jakąś grubszą aferę gdzieś w instalacji
Obrazek

kaes

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2008, 21:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: kaes »

Nie znam się za bardzo wiec powiedzcie czy odłączenie akumulatora a tym samym reset kompa coś by dał może?

ODPOWIEDZ