MONTARZ KLIMATYZACJI

MARCIN-M425

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 22 maja 2008, 22:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

MONTARZ KLIMATYZACJI

#1

Nieprzeczytany post autor: MARCIN-M425 »

WITAM NIEDAWNO KUPIłEM ASTRĘ NIE JEST NAJGORZEJ WYPOSAŻONA NIESTETY BRAKUJE MI W NIEJ KLIMATYZACJI CZY JEST możliwy montaż KLIMY I CZY JEST TO WYSOKI WYDATEK PROSZĘ O RADE 8) 8)

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#2

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Na pewno nie wymienię wszystkiego, ale postaram się jak najwięcej. Niestety jest już późno i o wielu mogę zapomnieć :D

* Wentylator chłodnicy klimatyzacji - 150-200zł
* Chłodnica klimatyzacji - nie opłaca się kupować używanych, bo zazwyczaj kończy się to zakupem drugiej - nowej - 400-500zł
* Moduł sterowania wentylatorami - 200-300zł
* Sprężarka - 350-500zł
* Rurki klimy - 100-200zł
* Panel klimatyzacji - 100-150zł (razem z całym panelem przednim)
* Do tego dochodzi sporo pracy dla elektryka, chyba że znajdziesz gdzieś instalację elektryczną - myślę że koszt nie mniejszy niż 150zł
* Dłuższy pasek wieloklinowy - 70zł

Czyli już około 1500zł na części

Do tego nie jestem pewny, czy z klimą przypadkiem nie jest inna nagrzewnica.
Tak wygląda sprawa montażu oryginalnego układu klimatyzacji na oryginalnych, ale po części używanych podzespołach.

Kiedyś kumpel mi mówił że do jego Astry (G, 1.6) jakiś fachowiec chciał za dołożenie klimy około 1500zł. Niestety nie dowiadywał się więcej, więc nie wiadomo, czy to byłaby jakaś standardowa klima, czy miał na myśli właśnie taką na podzespołach z Astry ;)
Obrazek

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

ja w astre F zakładałem sam klimatyzje i kupiłe tylko sprężarke oraz cała puche nawiewu do środka... podstawe do sprezarki zrobiłem sam chłodnica klimy jest przed chłodnicą główna i mam tylko wentylatorek główny.... co do węzy to załozyłem gumowe zbrojone mam juz je 8 lat i jest wszystko szczelne klimatyzacja ładnie chłodzi ..... ale to niestety jest zwykła klima nie jakies kliatroniki
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

slavo

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 24 paź 2007, 22:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: slavo »

Robcio pisze:chłodnica klimy jest przed chłodnicą główna
owszem jest ale jak sie ja dokupi - fabryka nie dawała od tak sobie chlodny klimy na wszelki wypadek.

btw jeśli wiek w Twoim avantarze jest prawidlowy to super zdolny 11 latek byłeś jak sam złożyłeś klime

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

miałem na myśli we własnym zakresie... własny domowy warsztacik ..... ale skoro sie az tak czepiasz to napisze ze zakładał to moj ojciec przy mojej pomocy... a pozatym w wieku 11 lat to nie jedna rzecz sie rozłozyło i złozyło
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

Usunięty użytkownik 5195

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

Struna pisze:Rurki klimy - 100-200zł
Rurek klimy nie opłaca się kupić użwyanych, chyba, że już na wstępie masz dobrego znajomka, co spawa aluminium, bo szansa na znalezienie szczelnych rurek jest taka, jak szansa na znalezienie szczelnej chłodnicy... Nowe zatem w ASO kosztują 700-800PLN za sztukę. Potrzebne dwie sztuki. Podróbki pewnie tańsze, niestety na ten temat nic nie umiem powiedzieć...
Tak więc z powyższego widzimy, że jeżeli chcemy mieć auto z klimatyzacją, to lepiej szukać już przy kupnie takiego, choćby nawet miało kosztować parę stówek więcej od tych bez klimatyzacji...
To jak MARCIN-M425, zakładasz tą klimę do auta??

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#7

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Spawanie rurek klimatyzacji kosztuje 30zł od spawu (u nieznajomego), a znajomy spawa mi za darmo jak coś trzeba (cokolwiek do spawania).

Kupowanie nowych rurek moim zdaniem zawsze wyjdzie drożej, pod warunkiem, że używane rurki się znajdzie odpowiednie ;)
Obrazek

MARCIN-M425

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 22 maja 2008, 22:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: MARCIN-M425 »

Znajomy mówił mi że do astryI cały koszt na używkach to koło 800 z montażem liczyłem na coś podobnego do astry II a z tego co piszecie wynika że dużo więcej, jeszcze to przemyśle.bo asterki nie chciałbym zmieniać fajnie chodzi no i mało pali 4,5 na trasie robi wrażenie a przy tych cenach to mocny argument

rostex

Astro-maniak
Posty: 325
Rejestracja: 25 lut 2008, 21:46
Imię: Mateusz
Auto: Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 TDCI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: rostex »

Montaz klimatyzacji to temat ktory co rok sie pojawia.
Wiele zostalo w tym temacie napisane i wniosek jest taki, ze nie oplaca sie zakladac klimy do auta.
W przyapdku astry oczywiscie trzeba wymieniac nagrzewnice, a to wiaze sie z wymontowaniem deski rozdzielczej. Oczywiscie oszuszacz i przewody od klimy starzeja sie w szybkim tempie, szczegolnie gdy sa wymontowane, dlatego montaz uzywanych to dla mnie nieporozumienie.

Dla wszystkich zainteresowanych wkleilem kilka slow z innego forum, post co prawda dotyczy astry f, ale w g jest tak samo.

Kod: Zaznacz cały

Wymiana przedniego pasa to pikuś najgorsze jest to ze przegroda silnika pod klime i bez klimy jest całkowicie inna trzeba by wycinać ogromną dziure na przewody nagrzewnicy obok tych dziur które są od zwykłej nagrzewnicy.

Do klimy aby ją zamontować potrzebne są

- łapa silnika pasująca do konkretnego modelu to jest 1.4-1.6 1.8-2.0
- pasek wieloklinowy
- sprężarka klimatyzacji
- przewody klimatyzacji + dwa czujniki
- skraplacz klimatyzacji
- osuszacz klimatyzacji
- chłodnica wody pod klime
- czujnik chłodnicy na 2 biegi pracy wiatraków
- pas przedni
- wiatrak w pas przedni
- instalacje pod klimatyzacje (najleiej całą przednią instalacje razem z instalką silnika wtedy będzie oryginał)
- nagrzewnica z klimą
- pare przekaźników
- nowy przewód od termostatu do chłodnicy klimy
- włącznik klimy razem z przełącznikiem obiegu wewnętrznego (w g oczywiscie do wymiany konsola srodkowa)


No i dużo dużo pracy, chęci i narzędzi

ODPOWIEDZ