kontrolka z piorunem

rafal278

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

kontrolka z piorunem

#1

Nieprzeczytany post autor: rafal278 »

tych tematów z tą kontrolka jest mnostwo ale moze mi pomozecie....zapala sie podczas jazdy i pali sie sie caly czas ,zgasze silnik i odpale to przez chwile jest dobrze...czyscilem egr byl troche zasyfiony ...dalej swieci...bylem u mechanika kazal wymienic przeplywomierz...wymienilem...bylo dobrze przez okolo 1500 km ...teraz znowu swieci ...o co kaman ? silnik pracuje rowno.....obroty ok....o co tu chodzi...odpala tez bez problemu...prosze o pomoc

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

o jakiej kontrolce dokładnie piszesz? błędu silnika?

rafal278

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: rafal278 »

to jest tak zwana kontrolka emisji spalin ......

Usunięty użytkownik 1683

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 1683 »

Podjedź pod komputer i zczytaj jaki to błąd i wszystko będziesz wiedział. Bez takiej "diagnozy" możliwości jest milion i nikt w ciemno nie zgadnie o co chodzi. Jak będziesz miał informację co jest nie tak to daj znać.

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#5

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

A ja w ciemno stawiam na egr. U siebie zaślepiałem te eko cudo i nie wywierciłem w blaszce otworu do pracy zaworu i efekt był taki sam, po odpaleniu "Check Engine" zgasł ale po paru kilometrach się zapalał. Mała poprawka i zawór mógł pracować kontrolka jak na razie się nie zapala. Jeśli masz "elektryczny" egr to zapewne się zacina i wyskakuje ci błąd 0400 oraz 1405. Same zaślepienie egr jeśli jest uszkodzone też nic nie da kontrolka dalej będzie się zapalać zawór musi pracować.


Tak jak ci koledzy wcześniej doradzali dobrze jest też podłączyć auto pod tego pseudo techa i przeczytać błędy silnika. wiadomo w którym kierunku uderzyć :)

rafal278

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: rafal278 »

a czy jest jakis zawor kolo turbiny i tez moze miec wplyw na egr ? tak mi mowil mechanik ze to tez moze miec wplyw...dzisiaj bylem ale nie mial czasu zajrzec do astry...jestem umowiony na jutro.....moze cos sie dowiem wiecej....tak jak pisalem egr wyczyscilem i teraz zastanawiam sie czy go nie zaslepic ....

[ Dodano: 2008-06-24, 18:07 ]
kondzio a jak sprawdzic czy katalizator zapchany......? bo mi sie wydaje ze twoja diagnoza bedzie jak najbardziej trafna...

ODPOWIEDZ