kontrolka ABS

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

xoyo pisze:Witam,
Mam podobny problem. W sumie częściej mi się ta kontrolka ABS pali niż nie pali. Jak wyjeżdżam w dłuższą trasę to gaśnie. Przy tym czasami wariuje mi wskazówka prędkościomierza jak stoje na światłach to pokazuje mi prędkość np. 20 km/h, a jak jadę to pokazuje prędkość zero przez 5min, a potem znów się poprawia.
Pozdro
Lewe przednie kolo - piasta do wymiany ale mozna jeszcze sprobowac jakos przeczyscic sprezonym powietrzem. Popsikac jakims kontaktronem przewody albo nawet calosc przeropowac. Napsikac ropy gdzie popadnie. Ja bym od tego zaczął.

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

xoyo pisze:Witam,
Mam podobny problem. W sumie częściej mi się ta kontrolka ABS pali niż nie pali. Jak wyjeżdżam w dłuższą trasę to gaśnie. Przy tym czasami wariuje mi wskazówka prędkościomierza jak stoje na światłach to pokazuje mi prędkość np. 20 km/h, a jak jadę to pokazuje prędkość zero przez 5min, a potem znów się poprawia.
Pozdro
Kolego napewno lewa przednia piasta do wymiany, koszt ok 300zł w zależności czy masz piastę na cztery czy na pięć śrub. Czas wymiany od godziny do trzech w zalezności od zdolności manualnych :)

[ Dodano: 2008-07-27, 12:26 ]
hoses pisze:
kondzio pisze:Lyskey, wyczysc czujnikoi abs w piatach wyjmij je i wyczyc
A jak je wyjąć skoro są zespolone w piastach ?
kolego nie piastę wyczyśc tylko połaczenie czujników w piastach z instalacja w samochodzie ( zwykle kostki ) rozłącz, wyczyść, psiknij i zobaczysz efekty a jak nie to diagnoza komputerowa i piasta do wymiany, no chyba że masz też problemy z prędkościomierzem?
X18XE1 - przekleństwo czy brak zrozumienia :)

xoyo

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 12 lip 2008, 17:16
Imię: Jarek
Auto: OPEL Astra
Silnik: 2.0 DI
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#13

Nieprzeczytany post autor: xoyo »

16czarny16 pisze:Kolego napewno lewa przednia piasta do wymiany, koszt ok 300zł w zależności czy masz piastę na cztery czy na pięć śrub. Czas wymiany od godziny do trzech w zalezności od zdolności manualnych
A czy w prawej piaście też jest czujnik ABS. Moje auto było puknięte w prawy przód i być może będę miał 2 czujniki/piasty do wymiany.
DIESEL INSIDE

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Kolego w każdym kole masz czujnik ABS ale w lewej przedniej jest jescze wykorzystany i prędkościomierz sczytuje z niego dane.

[ Dodano: 2008-07-30, 09:33 ]
Jesli masz problemy również z prędkościomierzem to na 100% lewy przód a jak nie to dla pewności spróbuj szczyta c błędy i będziesz miał pewność.
X18XE1 - przekleństwo czy brak zrozumienia :)

adams

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:22
Imię: Adams
Auto: ASTRA G
Silnik: Y17DT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: adams »

A co to może być że kontrolka ABS nie swieci nawet przy rozruchu a prędkościomierz nic nie wskazuje, kilometrów tez mi nie nalicza.... :?:

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

czemu sie nie zaswieca nawet przy rozruchu to nie wiem ( moze bylo grzebane przez poprzedniego wlasciciela) ale to ze licznik i predkosciaomierz nie wskazueje to wina czujnika w piascie przedniej lewej tak jak opisywal nieco wyzej kolega 16czarny16,
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

adams

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:22
Imię: Adams
Auto: ASTRA G
Silnik: Y17DT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: adams »

zapomnialem dodac ze wskaznik paliwa tez nie dziala i ogolnie dyskoteka na zegarach... Tylko wskaznik temperatury działa.... Czy warto pojechać na podłączenie do komputera? Czy jakimś domowym sposobem mozna to sprawdzic??

Skibek

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 26 cze 2008, 19:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Skibek »

jak już mówili koledzy we wcześniejszych postach.. lepiej podjechać na kompa , dać 50 ziko i sprawdzić od razu wszystkie ewentualności .. a nie na chybił trafił części wymieniać ;)

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Jak glupieja wskazniki to padl stabilizator napiecia w liczniku. Bylo juz na niejednym forum oplowskim.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

adams

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:22
Imię: Adams
Auto: ASTRA G
Silnik: Y17DT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: adams »

Zacząlem szukać przy tym przednim lewym kole jakiejs elektryki i znalazlem taka kastke podluzna z 2 kabelkami.... niestety ucietymi i teraz sie zastanawiam czy poprzedni wlasciciel zrobil to celowo zeby nie doliczalo mu kilometrow czy moze samo sie gdzies wkrecilo w kolo i urwalo :?: Panowie czy sygnal na predkosciomierz i ABS idzie tym samym przewodem?

ODPOWIEDZ