kontrolka ABS

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Kolego. Lewa piasta w przednim kole jest zespolona z czujnikiem ABS i jeśli jest walnięty to:
- brak ABS
- brak TC
- brak prędkościomierza
- brak naliczania kilometrów
- a co najgorsza zła praca silnika, troszkę głupieje autko.
X18XE1 - przekleństwo czy brak zrozumienia :)

adams

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:22
Imię: Adams
Auto: ASTRA G
Silnik: Y17DT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: adams »

wielkie dzięki ! Mam nadzieje że uda się połączyć "spagetti" i że zniknie dyskoteka na desce rozdzielczej :) Już wiem co rozwiąże mój problem. Jak tylko połącze to dam znać czy pomogło. Pozdrawiam :mrgreen:

cichy^kk

Astro-maniak
Posty: 421
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:42
Imię: Cichy
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: StOliCa

#23

Nieprzeczytany post autor: cichy^kk »

adams pisze:Zacząlem szukać przy tym przednim lewym kole jakiejs elektryki i znalazlem taka kastke podluzna z 2 kabelkami.... niestety ucietymi
w astrze są dwie kostki (po 2 kable)
1. jest podłączona do czujnika ABS
2. do klocków hamulcowych (jeśli nie mamy komputera pokładowego ten kabel nie jest podłączony)
Audi A6 C6 3.0TDI + virus

paproch

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 08 wrz 2008, 16:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dunaj
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: paproch »

Witam. Myślę że mogę się podpiąć ze swoim pytaniem pod ten wątek, a odp wyżej nie znalazłem
Co może być przyczyną zapalania jednocześnie lampek tc + abs przy co 2-3 odpaleniu auta-nie gasną i nie mrugają,a palą się do zgaszenia auta(czasem ponowny rozruch na przestrzeni kilkunastu sec eliminuje świecenie, ale potrafią zapalić się w trakcie jazdy) Dodatkowo wydaje mi się że przy palących się kontrolkach silnik inaczej pracuje, a prędkościomierz potrafi warjować(tego jestem pewny;P) Ostatnia diagnoza wykazała błąd c0035 ale niestety nie było jego opisu a i w necie mam problem go rozszyfrować
Per aspera ad Astra 2.0 :)

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Kolego lewa przednia piasta do wymiany na 80%, a 20% że pomoże oczyszczenie styku przewodów, ale wątpie. Miałem identyczne objawy jakie opisujesz. Może czujnik jeszcze całkiem nie umarł ale jest napewno w stanie agonalnym i nic mu nie pomoże :( a nie uderzyłes ostatnio kołem przednim lewym? Duża dziura, krawęźnik, a może wizyta u wulkanizatora? :)
X18XE1 - przekleństwo czy brak zrozumienia :)

cichy^kk

Astro-maniak
Posty: 421
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:42
Imię: Cichy
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: StOliCa

#26

Nieprzeczytany post autor: cichy^kk »

paproch, skoro licznik broi to zgadzam się
16czarny16 pisze:lewa przednia piasta do wymiany na 80%, a 20% że pomoże oczyszczenie styku przewodów, ale wątpie
Audi A6 C6 3.0TDI + virus

bartekuss

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 09 wrz 2008, 15:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: bartekuss »

Witam,

U mnie ABS czasami w ogóle nie gasł po włączeniu zapłonu, a czasami zaswiecał się w czasie jazdy, potem gasł, albo juz nie gasł...generalnie można powiedzieć, że pół na pół, raz sie swieciło raz nie. Do tego czasami prędkościomierz się zacinał i pokazywał cały czas tą samą szybkość. Odkręciłem wiec przednie lewe koło i kilka razy odpiąłem i wsadziłem wtyczkę (niczym nie smarowałem) i jest jakby lepiej, czasami podczas jazdy sie zapali ale raczej na krótko. Szyba odkręce jeszcze raz i tym razem porzadnie styk wyczyszcze.

paproch

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 08 wrz 2008, 16:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dunaj
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: paproch »

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Wyczyszczę styki, a jeśli nic nie pomoże wymiana piasty
Per aspera ad Astra 2.0 :)

ODPOWIEDZ