czy warto zakladac gaz ??

bartas24

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 11 mar 2008, 19:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

czy warto zakladac gaz ??

#1

Nieprzeczytany post autor: bartas24 »

czy warto zakladac gaz w mojej asterce ?? 1.8 16V z 1998r. !! jak myslicie ?? nie ktorzy mowia ze to psuje silnik !!
chcialem zalozyc bo moj opelek duzo pochlania benzyny :( 10-11 L :/

PROSZE o POMOC :/ :lol: :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/

[ Dodano: 2008-06-22, 20:24 ]
i jesli ktos juz zakladal w takim silniku gaz to jak to wyglada z kosztami ?? :/ :? :|

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

no na gazie to zawsze silnik w kość dostaje i wychodzą jakieś tam usterki, ale ja uważam że jak się przestrzega okresowych przeglądów, strojeń wymian filtów to nie jest aż tak źle. NOi przedewszystkim gaz musi byc porządnie ząłożony i zestrojony

a czy się opłaca? to już zależy jakie przebiegi robisz itd. Jak dużo jeździsz to ja bym gazik założył. Będzie się coś działo z autkiem to zawsze można je sprzedać

Oczywiście do tego silnika to tylko i wyłącznie sekwencję

PiotrekAW

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 29 wrz 2007, 17:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: PiotrekAW »

Witam!Ja to wolałbym chyba komunikacją MPK jezdzić niz gaz zakładać.GAZ---->STANOWCZE NIE :D

derley

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 05 cze 2008, 22:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brać na Paliwo
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: derley »

Ja Mam równiez 1.8 i tez myslalem nad gazem.
Ale...
Dowiadywałem sie i instalacja Sekwencyjna w warszawie kosztuje 2400zł tylko jak dodamy do tego usterki wynikajace z jazdy na gazie to czy nie zrówna nam sie to wszystko do tego jak bysmy jezdzili tylko na benzynie ?

Pozdrawiam
[External Link Removed for Guests] <-Zapraszam

szubrawy

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 08 cze 2008, 11:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Częstochowa/Jaskrów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: szubrawy »

Witam mialem kiedys pare miesiecy honde na gaz firmowa i nie bylo problemow jedyne mankamenty to troszke slabsze autko nie zawsze odpali za pierwszym razem zima wieksze spalanie bedzie gazu kolo 12-13l i podczas przegladu jak bylem chcieli 50 zl wiecej osobiscie polecam ale dochodza do mnie smutne wiadomosci ze ma byc nalozona taka akcyza na gaz ze ceny zostana zrownane z bezyna :(
Lewy pas gaz i płyne...

bartas24

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 11 mar 2008, 19:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: bartas24 »

eee jak podales ta cene to chyba zrezygnuje z zalozenia gazu :p:p :P

Marcin20

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:54
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Marcin20 »

szubrawy pisze:ale dochodza do mnie smutne wiadomosci ze ma byc nalozona taka akcyza na gaz ze ceny zostana zrownane z bezyna
Chyba sobie tego nie wyobraziłeś... to jest wręcz niemożliwe.

[External Link Removed for Guests]
"Obecnie średnia cena 1 litra tankowanego LPG wynosi ok. 2,18 zł, co oznacza, że od stycznia za litr gazu trzeba będzie zapłacić 2,46 zł."

Jak dla mnie to i tak b. dobra cena w stosunku do benzyny która raczej tanieć nie będzie a wręcz przeciwnie ...
derley pisze:Dowiadywałem sie i instalacja Sekwencyjna w warszawie kosztuje 2400zł tylko jak dodamy do tego usterki wynikajace z jazdy na gazie to czy nie zrówna nam sie to wszystko do tego jak bysmy jezdzili tylko na benzynie ?
Zalezy ile jeździsz. Ja założyłem gaz około 3 miesięcy temu (za 1400zł) ale koszt zwrócił się już w 80%. A co do awarii to nie wiem od czego to zależy. W domu mamy już 5 lat auto z LPG i oprócz standardowych napraw nic grubszego się nie dzieje. A u mnie w Astrze uszczelka pod głowicą poszła jeszcze gdy auto chodziło tylko na benzynie...
Astra 1.6 + LPG

eon

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2008, 9:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: eon »

Ja osobiście LPG sobie chwalę, szczególnie polecam sekwencję do silników 16 V - mniejsze zużycie LPG, osiągi takie jak na benzynie !

Jest kilka zasad dla użytkowania samochodu z LPG:
1. dobry olej silnikowy oraz częstsze jego wymiany (u mnie co 10 000 km),
2. dobre świece i przewody oraz częstsza ich wymiana (u mnie co 14 000 km),
3. jakość tankowanego gazu (u mnie głównie Shell),
4. "odpalanie" samochodu ZAWSZE na benzynie

Osobiście również stosuję ceramizer do silnika, który ogranicza znacznie zużycie silnika pod wpływem "suchego" gazu, jednorazowy dozownik zaaplikowany do silnika starcza na ok.
50 000-70 000 km bez względu na wymianę olejów.
pozdro !
EON

bartas24

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 11 mar 2008, 19:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: bartas24 »

Marcin20, ale zalozyles sekwencje czy nie ?? a po za ty silnik masz 1.6 (latwiej zrobic gaz)?? a nie 1.6 16V a do tego to trzeba sekwencje i napewno drozej to robia !! w poznaniu do 1.8 16V to 2700zł sekwencja juz sie pytalem !!!!

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Panowie. Ja posiadam Asterkę G 1.8 16V i załozyłem sekwencje w porządnej firmie, w której cały sterownik gazu programuja na hamowni a nie w garażu na kompie. Zrobiłem juz 30 tysięcy i jest super, zadnych strzałów, szarpnięć a przy przejściu z gazu na benze i odwrotnie po prostu tego nie odczuwam. Byłem na badaniu po 20 tysiacach na hamowni i strata na gazie w porównani z benzyna jest 3 KM :) Polecam instalacje ale dobrej firmy i zakladana naprawde przez osoby które sie na tym znaja. A dodam że od poczatku nie wyskoczyły mi żadne blędy i wszystko jest ok, a musisz sobie to przeliczyć ale przy twoim silniku to koszt instalacji zwroci sie po ok 20 tysiacach a póxniej tylko taniej i taniej :) jeśli jeszcze coś Cie interesuję to pytaj. Dodam jeszcze że posiadam już 4 autko do którego montuje instalacje w tej wlasnie firmie i z wszystkimi bylo ok. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ