Mam czy nie ? Alarm

jorguseasyrider

Astro-maniak
Posty: 71
Rejestracja: 09 lip 2008, 20:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Trowbridge
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: jorguseasyrider »

W instrukcji jest napisane: Zamknij wszystkie okna i drzwi i szyber jezeli jest wcsnij przycisk zdalnegoo zamykania drzwi i trzymaj okolo 10 sekund jezeli masz nieaktywny alarm to sie uaktywni . Wylacza sie go w ten sam sposob. O wylaczaniu czujnikow ruchu jest tylko tyle ze przytrzymujesz 10 sek oba wlaczniki lampki pod sufitem az dioda zacznie migac wysiadasz i zamykasz po 10 sek alarm sie uzbraja tylko bez czujnikow ruchu.Moze to dziala tez odwrotnie .Nie sprawdze bo jest za pozno dzis na wlaczanie syren....Pozdrawiam.
Moze masz padnieta baterie od syreny .pisze ze jest zintegrowana i przy probie odlaczenia akumulatora sie wlacza.
Jak chcesz sprawdzic czy masz alarm to zamknij auto i poczekaj chwile ,powinienes uslyszec jak system sie uzbraja dosc glosno przeskakuja przekazniki.

[ Dodano: 2008-07-13, 01:19 ]
Jutro Ci napisze co dokladnie sie dzieje i jak przy zbrojeniu.

[ Dodano: 2008-07-13, 20:44 ]
Wiec po zamknieciu auta dioda miga 30 razy szybko i alarm sie uzbraja potem miga wilniej, wtedy jest na czowaniu.
Jorgus

cichy^kk

Astro-maniak
Posty: 421
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:42
Imię: Cichy
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: StOliCa

#12

Nieprzeczytany post autor: cichy^kk »

derley, masz alarm w aucie, niestety ten fabryczny ma sporo wad......Uzbraja się po 2 krotnym wciśnięciu przycisku "zamkniecie" w kluczyku i słychać jak autko się rygluje. Można uzbroić samym kluczykiem normalnie zamkiem w drzwiach na 2 razy (ryglowanie) Wady tego alarmu to np. że rozbroić alarm można normalnie kluczykiem przez zamek w drzwiach (bez użycia przycisków w kluczyku) , a to taka wada że jak złodziej przełamie ten zamek i przekręci zamkiem w lewo to alarm sie rozbroi!! Sygnał alarmu to nie syrenka tylko normalny klakson ale nie ten sam co z kierownicy!! Ten klakson jest pod plastykiem pod szybą przednią przy silniczku wycieraczek. Wejdź do auta, zamknij auto na 2 razy (ryglowanie) by zapaliła się czerwona kontrolka co jest wbudowana w przełącznik świateł awaryjnych. Jak już będzie wolną mrugała otwórz drzwi od środka bez użycia kluczyka czy pilota :P jeśli nie trąbi to pewnie ten klakson od alarmu (j.w) masz odłączony lub spalony
Audi A6 C6 3.0TDI + virus

xeroman

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 06 lip 2008, 19:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gorlice/Kraków
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: xeroman »

Ja mam podobnie jeśli chodzi o niewłączanie się alarmu, lecz nie posiadam czujek ruchu. A syrenę mam normalnie pod machą. Jest jeszcze opcja że syrena jest wyłączona. Na tylniej jej ściance powinien być zamek na kluczyk (taki jak staare kompy można było zamknąć :P ) i tam można ją wyłączyć lub włączyć.
Niech moc Opla będzie z Wami:D

----->[External Link Removed for Guests]<----- :D

Awatar użytkownika
piotrek_m

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2008, 0:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: piotrek_m »

xeroman pisze:Ja mam podobnie jeśli chodzi o niewłączanie się alarmu, lecz nie posiadam czujek ruchu. A syrenę mam normalnie pod machą. Jest jeszcze opcja że syrena jest wyłączona. Na tylniej jej ściance powinien być zamek na kluczyk (taki jak staare kompy można było zamknąć :P ) i tam można ją wyłączyć lub włączyć.
Nie zupelnie masz podobnie, bo kolega opisal wersje z fabrycznym alarmem, a ta ma wlasnie zamiast syreny klakson, ktory robi sporo halasu jak 10 lat temu duze fiaty ;)
Natomiast odnosnie czujnikow ruchu faktycznie powinny one zadzialac gdy siedzisz w srodku. U mnie sie tak dziejej nawet w przypadku gdy zalacze alarm i nie zamkne do konca okien to drze sie jak opentany. Rozwiazaniem jest deaktywacja czujnikow ruchu poprzez przytrzymanie dwoch przycisukow kolo czujnika i w trakcie szybkiego mrygania zamkniecie i uzbrojenie alarmu.

P.s. Moze moj dziala dlatego ze ma dopiero 3 miesiace ;) zobaczymy za rok
Obrazek
ile pali Twoja astra ??Moja 1,7CDTi[External Link Removed for Guests]

kinio25

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 08 wrz 2008, 14:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: kinio25 »

witam,kupilem asterke i mam pytanie odnosnie alarmu,a dokladniej na temat syreny tzn jak kluczykiem w syrenie ja wlacze to caly czas wyje,czy to moze byc padnieta syrena?? dodam ze wlaczajac alarm to mam tylko migniecie swiatlami i zamykaja sie drzwi.
pozdrawiam Krzysiek z gdanska :lol:
[External Link Removed for Guests]

GregorY

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:48
Imię: Grzegorz
Auto: Astra G NJoy
Silnik: Y20DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Katowice/Radom/Warszawa
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: GregorY »

hmm.. to ja sie podepnę z pytaniem z innej strony - czy kazda asterka G miała montowany alarm? Moja rygluje się dwa razy, ma immo ale alarmu ni huhu. Zresztą strasznie głupio wyglądam szarpiąc za klamki swojego wozu i bujając nim siedząc w środku. Czy można jakość ustalić - czy był montowany fabrycznie?
PF 126p Italian Edition `82
Astra Caravan C16NZ `92
Rover 200 BRG 1,4 `98
Mondeo Tourier 1,8 Zetec `95
Astra II NJoy Caravan 2,0 DTI `04 (oklejony)
... i to jeszcze nie koniec!!

Awatar użytkownika
Majkelll

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2008, 9:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Majkelll »

Dołączam sie do pytania powyżej!!!

Pozdrawiam

GregorY

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:48
Imię: Grzegorz
Auto: Astra G NJoy
Silnik: Y20DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Katowice/Radom/Warszawa
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: GregorY »

Miodzio, czekam na fotki. :mrgreen:
PF 126p Italian Edition `82
Astra Caravan C16NZ `92
Rover 200 BRG 1,4 `98
Mondeo Tourier 1,8 Zetec `95
Astra II NJoy Caravan 2,0 DTI `04 (oklejony)
... i to jeszcze nie koniec!!

Awatar użytkownika
jozefpenc

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 05 mar 2008, 12:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: jozefpenc »

na pewno w standardzie nie ma alarmu, spotkalem sie ze standardowym centralnym odpalanym z pilota w kluczyku, ale nie ma w tym przypadku alarmu. w moim przypadku alarm zostal dolozony, ale gapa nie docieklem, gdzie mam bezpiecznik:)

no to pytanie, gdzie w przypadku alarmu AMX - standardowy alarm montowany przez GM w astrach znajde bezpiecznik?

ODPOWIEDZ