Gdzie jest filtr od klimatyzacji w Oplu Astrze?

Gość

Gdzie jest filtr od klimatyzacji w Oplu Astrze?

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Może to dziwne pytanie ale nie wiem tego, mam od niedawna opla astre 99r. silnik 1,6 8 zaworowy i nie wiem dzie ten filtr siedzi...

Tomek1762

Astro-maniak
Posty: 1626
Rejestracja: 24 sty 2008, 20:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Skawina
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Tomek1762 »

tapa, Filtr pyłkowy znajduje sie w schowku.TZN musisz ten schowek rozkręcić i wyjąć. W srodku są bodajże trzy lub wiecej srubek po lewej stronie. Rozkręcasz je i zdejmujesz filtr. Wkładasz nowy i gotowe. Skręcasz :)
ŚMIERĆ JEZDZI SZYBKO -
DLATEGO TRZEBA BYĆ SZYBSZYM OD ŚMIERCI :d

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

aha, serdeczne dzięki, ide jeszcze spróbować to zrobić :) :)

Tomek1762

Astro-maniak
Posty: 1626
Rejestracja: 24 sty 2008, 20:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Skawina
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Tomek1762 »

tapa, Spoko ciesze sie ze pomogłem. :m
ŚMIERĆ JEZDZI SZYBKO -
DLATEGO TRZEBA BYĆ SZYBSZYM OD ŚMIERCI :d

Tommy

Astro-maniak
Posty: 473
Rejestracja: 16 mar 2007, 23:23
Imię: Tommy
Auto: Opel Astra H (hatchback)
Silnik: 1,6 16V 115KM/A16XER
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: Tommy »

mam do Was dwa pytania:
1.jak rozpoznać jaki mam filtr przeciwpyłkowy? z tego co się orientuje to są dwa rodzaje filtrów do Astry G z klimatyzacją. jak rozpoznać ktory akurat jest u mnie. po rozkręceniu schowka widoczna jestr obudowa filtra z 4-ma srubami,
2. czy po wymianie filtra wystarczy tylko przykrecic sruby filtra czy nalezy jeszcze uszczelnic jakim specyfikiem?
pozdr, Tommy

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#6

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Były dwie instalacje. Behra i Delphi. Behr ma skrzynkę filtra zamykaną na zapinki, a Delphi zakręcaną na śrubki (z tego co pamiętam, to u mnie jest na 3, ale możliwe, że tak jak pisze Tommy są 4).

Jak już rozpoznasz co masz u siebie, to wystarczy że powiesz to w sklepie i dostaniesz odpowiedni filtr (poza tym, możesz iść ze starym filtrem na wzór).

Po drugie co do montażu, to jak wkładasz filtr, to włóż rękę do tej skrzynki (od tyłu filtra), żeby się upewnić czy filtr się nie zagiął i wsunął się do końca. ;)

Ja u siebie niczym nie uszczelniałem. Zamknąłem po prostu i już :D

PS.
Wszystko już było wcześniej opisane na forum ;) tylko że porozrzucane trochę
Obrazek

Awatar użytkownika
Mitko

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 04 lip 2008, 23:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Mitko »

Właśnie wymieniłem filtr pyłkowy. U mnie było 5 śrubek - 4 w pionowym rzędzie i 5-ta u góry z tyłu. Konstrukcja tego miejsca na fitr to jakaś pomyłka, żeby filtr wkładać i musiał się on zginać to paranoja. Kto będzie wymieniał niech zwróci uwagę na to, że na filtrze zaznaczony jest kierunek przepływu powietrza (air flow) oraz są nacięcia na bokach żeby filtr mógł się tam zagiąć, bo inaczej nie wejdzie.

Gość

#8

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Ja wymieniłem filtr (obudowa na zapinki) ale miałem małe problemy z jego włożeniem wziąłem stary do sklepu ale i tak nowy okazał sie minimalnie większy i to go blokowało - , poradziłem sobie przez minimalne zeszlifowanie jego brzegów (bez uszkadzania :) pewnie nie jest to fachowe ale mysle ze będzie siedział dobrze.
pozdrawiam

xoyo

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 12 lip 2008, 17:16
Imię: Jarek
Auto: OPEL Astra
Silnik: 2.0 DI
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#9

Nieprzeczytany post autor: xoyo »

Tomek1762 pisze:tapa, Filtr pyłkowy znajduje sie w schowku.TZN musisz ten schowek rozkręcić i wyjąć. W srodku są bodajże trzy lub wiecej srubek po lewej stronie. Rozkręcasz je i zdejmujesz filtr. Wkładasz nowy i gotowe. Skręcasz
a gdzie jest ten schowek
DIESEL INSIDE

Tomek1762

Astro-maniak
Posty: 1626
Rejestracja: 24 sty 2008, 20:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Skawina
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Tomek1762 »

xoyo, No nie mów ze nie wiesz gdzie jest schowek w samochodzie. Chodzi o schowek naprzeciwko pasażera. W desce rozdzielczej :P
ŚMIERĆ JEZDZI SZYBKO -
DLATEGO TRZEBA BYĆ SZYBSZYM OD ŚMIERCI :d

ODPOWIEDZ