problemy z silnikiem

Awatar użytkownika
arek88

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 27 cze 2008, 22:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

problemy z silnikiem

#1

Nieprzeczytany post autor: arek88 »

Jetsem nowy na tym forum,mam takie pytanie:posiadam astre 2,silnik 1.6 16V,samochod do tej pory sparowal sie idealnie spalal mi ok 8 l/100 a od pewnego czasu pali ok 11 jaka moze byc tego przyczyna??? i drugie pytanie dotyczy ono brania oleju:po wymianie oleju i przjechaniu ok 3tys km musze dolac do silnika prawie 2 litry oleju co nalezy zrobic w takiej sytuacji??Dziekuje za info

BODZIO76

Astro-maniak
Posty: 105
Rejestracja: 02 cze 2008, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: BODZIO76 »

2 litry?:O chyba zartujesz przeciez od max do min niema nawet litra a moze za malo poprostu wlales powymianie bo to chyba nie mozliwe zeby tyle ubylo jezeli nie widac sladow wycieku
GAZ-do kuchenek ROPA -do tirów Bezyna _do osobówek Astra pomidor wersja 100 gg 2229859

Awatar użytkownika
arek88

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 27 cze 2008, 22:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: arek88 »

Przy wymianie oleju nalali mi 3,6 litra, a po przejechaniu 3 tys. km pojechale sprawdzic stan oleju i mechanik dola mi kolejne 2 litry. To nie wiem czy ten ktos sie nie zna??Czy o co w tym chodzi??Nie mam pojecia co sie dzieje:///

BODZIO76

Astro-maniak
Posty: 105
Rejestracja: 02 cze 2008, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: BODZIO76 »

to ssam sprawdz na zimnym silniku ile masz na miarce ale jezeli za duzo to nie dobrze moze powysadzac uszczelniacze
GAZ-do kuchenek ROPA -do tirów Bezyna _do osobówek Astra pomidor wersja 100 gg 2229859

Awatar użytkownika
arek88

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 27 cze 2008, 22:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: arek88 »

Ok, dzieki bardzo za iformacje,sprawdze to a potem jak cos bede sie martwil dalej:/

eon

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2008, 9:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: eon »

Hey,
Podepnę się również do tematu...
Mam dokładnie podobny problem ze spalaniem :/ w mojej asterce 1.6 16V (gaz sekwencja Zavoli)
Przez 4 miesiące od chwili jej zakupu, paliła mi ok 7-8l gazu na 100 km aż tu nagle patrzę ze wessała więcej ok. 10-10,5 l, ta sytuacja powtarza się do teraz, spalanie obecnie nie schodzi poniżej 9,5l ! :/
Na kompie brak jakichkolwiek błędów.

Astra ma 131 tyś. km i jeżdżę na mobilu 1 10W40 półsytetyk, wlany ok 10 tys. km temu, podobnie świece (oryginał GM). Gaz tankuję głównie na shell'u

Nie wiem czym jest to spowodowane :|

Może ktoś z was ma jakieś teorie....
pozdro !
EON

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Nie no 7-8 l gazu to chyba zartujesz sobie. W zyciu tyle nie spali silnik1.6 tyle na benie ciezko to osiagnac( pominajac żółwie tempo na autosce). Kolega ma tez ten silnik i w szczecinei sie glownie porusza i na gazie mu pali 0d 10 do 12L a na benie mowil zalezy jak jezdzi od 8 do 10L. Jak chcialems zeby palil mało to trzeba bylo sobie kupic zagazowana astre ale F. W G to nie do osiagniecia. Mialem megane 1 wczesniej z silnikiem jednopunktowym 1.4 i na gazie mi palila 8-9 L a nawet jak przysisnalem to 10-10,5 a na benie to palila od 6 do 8L. tyle ze megana wazyla 1100 kg a AG niestety ale wiecej wazy.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
marti

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: marti »

Witam podepne się do tematu ponieważ mam ten sam problem, (sorry ze tak dlugo ale problem poważny)

ASTRA 1,6 16V kombi wersja elegance - 155tys km - bierze mi ok. 1,2 ltr na kazde przejechane 1000km ! ! !, :evil: każdorazowo po przejechaniu ok. 300km pojawia mi się komunikat na kompie: SPRAWDŹ OLEJ, i każdorazowo dolewam ok. 4setek, Spalanie jest jak najbardziej w normie pali 7ltr/100km wg wskazania kompa oraz osobistego sprawdzania z tankowanie do pelna i po przejechaniu 300lub 100km dolewka po korek.

Kolejnym problemem który się pojawil to nadmierne dymienie bialo-niebiesko. :evil: Raz na jakis czas puszczal mi smuge ze az szok, (2-3 sekundy mocno zakopcil i tyle) dodatkowo od jakiegos czasu odczulem ze jest jakas zamulona wiec mechanik doradzil abym wybebeszyl kata bo prawdopodobnie będzie zapchany i wszystko się w nim kumuluje wiec puszcza dym raz na miesiąc jak dostanie mocniej po garach.

NIESTETY jest jeszcze gorzej teraz KOPCI jak lokomotywa – CIAGLE raz mocniej raz slabiej ale ciagle - zwłaszcza przy zmianie biegów, wiec czeka mnie powrót do instalacji kata na nowo (szkoda tylko ze starego zniszczyłem – był w super stanie) – nie mówiąc o rezonansie z pustej puszki – NIE ROBCIE TEGO NIGDY ! ! !
Ale co z tym kopceniem???

Sam już nie wiem co mam robic: 1.Odnosnie OLEJU (forumowicze pisza ze ten typ tak ma – w co nie wierze do konca) 2. KOPCENIE – czy będą to USZCZELNIACZE ??? czy sprawdzenie kompresji cos wykaze??? (PS, na kompie nic nie wykazuje )

Wiec jak to jest z tymi 1,6 16V ???

PS. Auta mam od 4miesiecy ( sprowadzone z Niemiec z ksiazka – mechanicy i na przeglądzie az byli zaskoczeni tak dobrym stanem silnika i samochodu (czyściutki, cichutki, suchutki) a tu proszę TAKIE rzeczy po 4miechach!)

Pomozcie jeśli możecie!

Usunięty użytkownik 1683

#9

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 1683 »

marti pisze:ASTRA 1,6 16V kombi wersja elegance - 155tys km - bierze mi ok. 1,2 ltr na kazde przejechane 1000km ! ! !, :evil:
standard dla nowego opla astry g przewidziany przez producenta to 0,7l na 1000km

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#10

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Ale to 0,7l na 1000km to producent się zabezpiecza, żeby nie musiał zaraz wymieniać silnika... 1,2 l na 1000km to wg mnie dużo.

Kiedyś w Scorpio brał mi ponad 2 litry na 1000km, a czasem jak miał zły humor to i więcej potrafił, za to wtedy lepiej się wkręcał na obroty :D
Obrazek

ODPOWIEDZ