PROBLEM Z ZAPALANIEM :(

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

PROBLEM Z ZAPALANIEM :(

#1

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Witam wszystkich. Problem mój zaczął się od jakiegoś miesiąca gdy poleciał mi alternator ( wymiana szczotek i regulatora i było ok ) następnie na skutek problemów z alternatorem wykończyłem akumulator ( a że był już 5 letni nie wytrzymał takiego obciążenia ) zakupiłem Centra Futura 62Ah prąd rozruchowy 640A. Problemem moim jest to iż mam problemy z odpaleniem autka. Raz odpala lewdo po dotknięciu ( przekręceniu ) kluczyka, a innym razem muszę go pochechłac i dopiero wtedy zapala. Nie wiem co jest grane ponieważ dzieje się tak bez względu czy to silnik zimny czy nagrzany. Gdy zapalę go po "chechłaniu" zapala się check engine i z mojego odczucia autko nie mam mocy ( problem mam nawet z ruszeniem bo muszę mu więcej gazu dodać ), gdy zgaszę i zapali od razu to check się nie zaświeca i jest wszystko ok. Drugą rzeczą, która mnie niepokoi a może i spowodowana jest tą samą przyczyną to to że kiedy skręcam na skrzyżowaniu na drugim biegu " tak chyba przystało" :) to po dodaniu gazu po skręcie autko mi szarpie i muszę na półsprzęgle troszkę podnieść obroty i wtedy jest ok. Jeśli ktoś się z tym spotkał to dajcie znać.
Dodam iż posiadam sekwencyjny wtrysk gazu, jednak autko zapal na benzynie.

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#2

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

Przede wszystkim musisz sprawdzić czy auto tak samo jeździ na lpg czy na benzynie. Szarpanie stawiam na egr, odpalanie to krokowy lub cz. temperatury padł. Wywala ci jakieś błędy na kompie?
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektryka, mechanika, klimatyzacja, regeneracja - czyszczenie dpf, modernizacja oprogramowania, diagnostyka Tech 2-MDI
Norwida 4 T. 501807749

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

autko zapala na benzyniei EGR mam zaślepiony, jedynym błędem jaki znalazłem po podpięciu do kompa to - BRAK SYGNAŁU Z CZUJNIKA WAŁKA ROZRZĄDU, ale go skasowałem i narazie jest ok.

[ Dodano: 2008-07-01, 06:58 ]
a czy przyczyną nie mogą być świece? już tak myślę i właśnie mi to przyszło do głowy po doświadczeniach z poprzednimi autkami :) a co do tego krokowego i czujnika, to jak go zlokalizować? jak sprawdzić?

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#4

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

W "sam naprawiam opel astra" jest podana wartość rezystancji na zimnym silniku
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektryka, mechanika, klimatyzacja, regeneracja - czyszczenie dpf, modernizacja oprogramowania, diagnostyka Tech 2-MDI
Norwida 4 T. 501807749

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Ale rezystancji czego i jak to sprawdzić?

[ Dodano: 2008-07-02, 14:57 ]
czy może to być wina uszczelki pod głowicą?

ODPOWIEDZ