lusterka elktryczne i manualne - modyfikacja

tomek24

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 01 lip 2008, 13:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

lusterka elktryczne i manualne - modyfikacja

#1

Nieprzeczytany post autor: tomek24 »

Witam

Mam takie ciekawe pytanie :)

Czy ktos probowal przelozyc elektronike z lusterka elektrzycznego Astry G do (obudowy) od manulanego lusterka Astry G?

niby obudowa taka sama moze mocowanie jest identyczne wewnatrz lusterka i cala elektronika z silniczkami podeszla by ? wkoncu szkla wkłady sa takie same.

Co o tym sadzicie?

[ Dodano: 2008-07-10, 09:25 ]
No odpowiedzialem sobie sam :)

Mianowcie.

Mialem w asterce manualne lustereczka z pomalowanymi plastikami w kolorze nadwozia.
Ale zachcialo mi sie zmieniac na elektryki :) w nadzieji ze plastiki beda pasowac kupilem lusterka na allegro :)

I zonk plastik nie pasuje czyli bedzie malowanie :( koszt 50 zl od 1 lusterka :(

Poszedlem po rozum do glowy rozebralem elektryczne i manualne i przelozylem cala elektryke do orginalnego GM lusterka manualnego :) wszystko ladnie pieknie dziala i pasuje :)

troche uciazliwa jest rozbiorka manulanego lusterka GM trzeba uwazac na szklo. Ale dalem rade i teraz Ciesze sie elektrycznymi lusterkami w orginalnym opakowaniu GM :)

Jaby ktos chcial moge umiescic zdjecia jak wygladala przerobka :)

Pozdrawiam
Pozdrawiam

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Mitko

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 04 lip 2008, 23:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Mitko »

Ja mam takie pytanie - jak zdjąć szkło lusterka? Nie działa mi w prawym odchylanie w pozycji pionowej. Podejrzewam, że są tam 2 silniczki i coś z jednym jest nie tak.

tomek24

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 01 lip 2008, 13:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: tomek24 »

jesli masz orginalne GM elektrzyczne to polecam zdjac obudowe z tylu te malowana i tam jest taka dziura przez ktora nalezy wcisnac cos i wypchanc szklo potem pozostaja 2 malez zaczepy do odczepienia podobne do tych z manualnego.

Jesli masz zamiennik sprawa wyglada latwiej bo w zaminnikach silniczki sa nazewnatrz i jest do nich dostep po zdjeciu lusterka a lusterko trzyma sie na 8 zatrzaskach po 2 obok siebie i wystarczy z jednej strony podwadzic miedzy szklem a mechanizmem obracajacym i ladnie wychodzi samo.
Pozdrawiam

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Mitko

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 04 lip 2008, 23:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Mitko »

Myślę, że mam oryginał bo auto dopiero co z Niemiec ściągniete. A czy ta część obudowy z tyłu jest na zatrzask z resztą i wystarczy delikatnie podważyć żeby się otworzyła?

[ Dodano: 2008-07-20, 20:10 ]
Zanim się zabrałem do rozbierania lusterka to się samo naprawiło. Pojechałem na myjnię aby umyć podwozie przed oględzinami i koserwacją, poczyml usterko zaczęło działać we wszystkich kierunkach.

Kristof

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 19 gru 2007, 20:36
Imię: krzysztof
Auto: Astra G
Silnik: 1,4 16V
Województwo: śląskie
Lokalizacja: katowice

#5

Nieprzeczytany post autor: Kristof »

Witam, chciałem zapytać czy jest możliwość zamontowania do asterki G lusterka z automatycznym przyciemnianiem tak jak w astrach G i Vectry H. W nocy mnie razi te światła z tyłu. Wiem że można te normalne lusterko podsunąć w górę.Ale nie do końca się widzi z pełnym obrazem na tył. :)

tomek24

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 01 lip 2008, 13:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: tomek24 »

Chyba chodzi Ci o Astre H i Vectre C a nie G i H :) z tego co wiem to niewiem czy mozna, w tej kwestii nie pomoge
Pozdrawiam

[External Link Removed for Guests]

Kristof

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 19 gru 2007, 20:36
Imię: krzysztof
Auto: Astra G
Silnik: 1,4 16V
Województwo: śląskie
Lokalizacja: katowice

#7

Nieprzeczytany post autor: Kristof »

tomek24 pisze:Chyba chodzi Ci o Astre H i Vectre C a nie G i H :) z tego co wiem to niewiem czy mozna, w tej kwestii nie pomoge
Racja,pomyliłem się :) Ktoś wie na ten temat?

Grzana_Pl

Przedstawiciel Regionu
Posty: 770
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:45
Imię: Grzesiek
Auto: Astra G Caravan/Volvo S60
Silnik: Y20DTH
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn/Szczytno/Ostrołęka
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Grzana_Pl »

tomek24, mógłbyś wrzucić cały opis co i jak robiłeś przy przekładaniu tych lusterek razem z fotorelacją, na pewno się przyda :]
Tylko chyba lepszym miejscem będzie dział "Relacje z naszych napraw i modyfikacji ".

ODPOWIEDZ