nie odpala na dotyk+żółta kontrolka+para na szybie

americanos

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 16 sty 2008, 0:02
Imię: MICHAŁ
Auto: ASTRA G
Silnik: 2.0 DTI
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz/Gdańsk
Kontakt:

nie odpala na dotyk+żółta kontrolka+para na szybie

#1

Nieprzeczytany post autor: americanos »

mobliki mam trzy problemy z Aśką (2.0 DTI 2000r.):
1 latem niestety nie odpala mi za I razem i musze go kręcić, zimą nie było takich problemów a teraz nie zależnie od tego czy zimny czy ciepły czy deszcz czy słońce coraz częściej mi się to zdarza. Co powinienem najpierw zrobić ew jakaś diagnoza, koszt
2- jak wracałem z wczasów po powrocie c.a. 250km zauważyłem że pali mi się pomarańczowa kontrolka chłodnicy z gwiazdką czy też wiatraczkiem w środku. Przez całą drogę miałem klimę włączoną i niezauważyłem od kieddy zaczęło mi się tak palić. Generalnie jak włączam zapłon to pojawiają się wszystkie kontrolki i tylko 3 pozostają do momentu gdy uruchomię silnik tak jak na zdjęciu

[External Link Removed for Guests]

czy u was też tak jest?? czy też wszystkie się zgaszają. Nie wiem co oznacza ta pomarańczowa czy też żółta kontrolka i co może byc tego przyczyną że jak dłużej pojeżdżę autkiem z włączoną klimą to się włącza?? płyn chłodzący mam na poziomie klima chłodzi więc nie wiem

3- to parowanie szyb gdy spadnie deszcz lub jest mokro, zwykły nawiew na szyby nie pomaga dopiero jak włącze klimę to para znika, dodam że niedawno wymieniłem filtr przeciwpyłkowy w kabinie. Co jest tego przyczyną??

dzięki z góry za pomoc

[ Dodano: 2008-07-17, 19:30 ]
widzę mobilki że chyba za trudne pytania ;), jeśli chodzi o 3 pytanie to mniej więcej wiem co muszę zrobić więc pozostaje pytanie nr 1 i 2, choć odnośnie 1 to, jeśli się mylę to proszę wyprowadźcie mnie z błędu, muszę jechać do ASO podłączyć się do kompa aby zczytać błędy i wtedy wyjdzie co jest nie tak że nie odpala zawsze jak trzeba. A jeśli chodzi o 2 to wyczytałem z instrukcji że ikona ta oznacza "Elektronicznie sterowany uktad
chłodzenia silnika. Świeci się przez kilka sekund po włączeniu zaptonu. Jeżeli lampka zaświeci sie podczas jazdy: w układzie chłodzenia silnika lub w obiegu chłodzenia klimatyzacji wystąpiła usterka. Układ elektroniczny przełącza się na tryb awaryjny. Można kontynuować jazdę. Należy zwrócić się do Autoryzowanej Stacji Dealerskiej Opla".

Pytania moje czy ktoś miał taką sytuację że sie ta ikona zapaliła i co to może oznaczać, a drugie dotyczy z odpalaniem co może byc przyczyną tych kręceń?

olsiu

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 14 lip 2008, 10:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Morąg
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: olsiu »

To napisz kolego co trzeba zrobić odnośnie Twojego 3 pytania. Mi też zwykły nawiew nie daje rady podczas deszczu aby szyby odparowały. Filtra przeciwpyłkowego nie wymieniałem jeszcze, czy to może być przyczyną. A jak to nic nie da to co należy zrobić ?

slavo

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 24 paź 2007, 22:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: slavo »

AD 3
Kolegu u mnie ta konktrolka oznaczała uszkodzenie czujnika ciśnienia klimatyzacji. Od wlaczeni się tej kontrolki klima nie chodzila (po włączeniu klimy nie podnosily sie nawet obroty). Po wymianie na nowy i skasowaniu błędu TECH 31 wszystko gra.

americanos

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 16 sty 2008, 0:02
Imię: MICHAŁ
Auto: ASTRA G
Silnik: 2.0 DTI
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz/Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: americanos »

kolego mówisz czujnik... hm a ile wyniosła wymiana tzn ile za czujnik i ile za wymianę i czy wszystko robiłeś w ASO?
u mnie od jakiegoś czasu się nie włącza ta kontrolka bo też klimy nie używam więc czekam na cieplejsze dni i obserwacja dalej będzie prowadzona. Teraz jak włączam klimę to obroty mi się troszke podnoszą i czuję że chodzi.

Mobilki a nie wierzę że nikt nie miał problemów z odpalaniem takich jak u mnie. Napiszcie chociaż co było przyczyną i jakie były koszty tej imprezy
dzięki z góry

ODPOWIEDZ