Brak mocy

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

dla mnie też chyba że chodziło że większe ciśnienie powoduje większy opór jaki stwarza sprężarka klimy ale dla mnie to też bzdura

jaki przebieg ma ta astra?

szalony

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 28 paź 2007, 22:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: szalony »

moje autko nagle straciło moc, wieczorem poczytałem na necie o tym i następnego dnia postanowiłem wyczyścić ERG, elektrozaworki oraz wymieniłem filtr paliwa, zmieniłem wężyki od vacum pompy, ale to nic nie pomogło:( na kompie tez żadnego błędu nie ma:( podczas wkręcania silnika na obroty nie porusza się zawór upustowy, od elektrozaworków nie słychać żadnych odgłosów (wcześniej było słychać). na luzie obrotach da się wkręcić na równe 5tys a na biegu do 3,5 - 4 tys obr. myślę ze winna jest właśnie pompa podciśnienia, u dołu strasznie słabo ciągnie a od strony wężyka do hamulca znakomicie! nie wiem co moze byc z przepływomierzem ( nie mam jak sprawdzić) ma ktoś na to jakiś koncept??

zaznaczam ze jest to silnik 2.0 dtl z 98r
o przebiegu pod 200 000km
astra2 2.0 di sportive, czerwona 3d

co tam diesel, ważne że turbo :D

Awatar użytkownika
bogusz81

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2008, 14:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tłuszcz
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: bogusz81 »

witam!
mam podobny problem. i to juz drugi raz. swoją asterkę mam ok 7 lat. jakieś 3 lub 4 lata temu zrobiła się bardzo mułowata. czasem w czasie jazdy zapalała się kontrolka "check service" i wtedy dostawał takiej mocy, że głowa boli. no poprostu chodził jak rakieta. kiedy kontrolka gasła znowu był jak osiołek. odwiedziłem jakiegoś mechanika i stwierdził, że przepływka do wymiany. po tym zabiegu wszystko wróciło do normy i auto odzyskało dynamikę.
jakieś pół roku temu zauważyłem, że znowu słabiej chodzi. wczoraj odpiąłem wtyczkę od przepływomierza. żadnej różnicy w mocy. czyli co, radzicie wymienić przepływkę? czy po podpięciu TECHA można zdiagnozować zwaloną przepływkę (nawet gdy nie świeci się "check service"?

Awatar użytkownika
wrobel1977

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 07 lis 2008, 17:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: wrobel1977 »

Witam podepne sie pod temat wczoraj jechałem sobie autkiem , ruszam z pod świateł a tu kontrolka check engin czuje ze auto zamuliło , ale po 200 m wróciło do normy i kontrolka zgasła . Myślałem ze ok ale teraz mam tak że czasem jak jadę to się znowu zapala i mułek , co mnie wku...... delikatnie mówiąc i tu pytanko EGR czy przepływka a może jeszcze coś innego . Dodam że mam sieżo wymieniony olej i filtry w tym paliwowy . Dzięki za rady

ODPOWIEDZ