Astra G podczas pracy klimatyzacji cieknie woda:/

Gość

Astra G podczas pracy klimatyzacji cieknie woda:/

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

WItam!

Ostatnio zauwazylem,ze podczas pracy klimy, cieknie woda na nogi pasazera:/ nie jest to intensywne, ale na tyle uciazliwe,ze juz zaczyna smierdziec stechlizna podczas uruchamiania klimy.

Czy to kwesia tylko filtra czy jeszcze czegos?


Pozdrawiam

de_roll

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 01 kwie 2008, 7:47
Imię: Marcin
Auto: Astra J
Silnik: 14NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: de_roll »

Masz zapchany przewod odprowadzajacy wode pod samochod.

Przetkanienie powinno byc trudne, w innych samochodach wystarcza sztywny drucik, wydaje mi sie, ze w Astrze powinno byc podobnie.

Pozdrawiam

cichy^kk

Astro-maniak
Posty: 421
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:42
Imię: Cichy
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: StOliCa

#3

Nieprzeczytany post autor: cichy^kk »

de_roll pisze:Masz zapchany przewod odprowadzajacy wode pod samochod.
to bardzo możliwe , sprawdź jeszcze czy osłona (klapka) filtra pyłkowego jest szczelna. W jednej wersji jest uszczelka, a w drugiej trzeba uszczelnić silikonem. jeśli jeszcze nie wymieniałeś filtra to wcześniej możesz się w nowy zaopatrzyć ;) Stęchlizna wydobywa się z nawiewów czy podłoga już jest taka mokra??
Audi A6 C6 3.0TDI + virus

Awatar użytkownika
shimano73

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2008, 22:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: shimano73 »

Witam
Podłączę się do tematu, gdzie dokładnie szukać tego odpływu. Czy pod autem wystaje jakaś rurka?

pawelk

#5

Nieprzeczytany post autor: pawelk »

Ostatnio grzebalem z kolega z fordzie galaxy, tam odplyw jest na sciance dzielacej silnik od kabiny. Patrzac od przodu to znajduje sie na tej sciance z prawej strony filtra powietrza. Wystaje ok 5 cm rurka, no i widac ze jest mokra wewnatrz albo kapie z niej.

SEBOX

Zbanowany
Posty: 106
Rejestracja: 26 lip 2008, 23:58
Imię: SEBA
Auto: ASTRA H
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: SEBOX »

Prawdopodobnie masz zapchany przewod odprowadzajacy wode pod samochod(wystarczy go przepchac), smierci to znak ze trzeba odgzybic klime i rowniez przy okazji mozesz ja nabic :) (koszt ok.260zl) no i zmien filtr pylkowy (kabinowy) (koszt 20zl )

Awatar użytkownika
maz

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2008, 14:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja:
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: maz »

też się przyłączę do tematu.

czy to normalne ze z tej rurki/kranika non stop kapie woda?

ostatnio jeżdzę na klimatyzacji praktycznie cały czas. po postoju mam niewielką kałużę pod autem. Sprawdzałem - leci z tego kranika. Czy powinno tak bez powodu kapać?
pzdrv maz

Nikkon

Astro-maniak
Posty: 240
Rejestracja: 16 cze 2007, 0:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Nikkon »

Miałem taki przypadek w swojej astrze. Jeśli leci woda do środka to po pierwsze filtr kabinowy do wymiany bo nie zatrzymuje śmieci i zapycha klimę. Po drugie trzeba przepchać odpływ jeśli nie uda się drutem udrożnić tego odpływu to czeka Cię wątpliwa przyjemność demontażu całej deski rozdzielczej bo za nią znajduje się całe to ustrojstwo od klimy. Jeśli sam tego nie umiesz zrobić to w warsztacie trochę zapłacisz,nie wiem jak w innych miejscowościach ale w W-wie kosztuje to 8 stówek. a wszystko dlatego że zaniedbałem filtr za 50 z wymianą :evil:

[ Dodano: 2008-08-26, 14:17 ]
maz pisze:czy to normalne ze z tej rurki/kranika non stop kapie woda?

Przy włączonej klimie to normalne. Gorzej gdy nie leci na zewnątrz, bo wtedy leje się do środka a to już kłopot
Wszystkie kobiety są takie same
Miły wieczór, namiętna noc, szalony poranek Ale one zawsze, zawsze muszą to zepsuć, muszą to powiedzieć
"Boże, co my robimy, przecież Ty masz żonę"

cichy^kk

Astro-maniak
Posty: 421
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:42
Imię: Cichy
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: StOliCa

#9

Nieprzeczytany post autor: cichy^kk »

shimano73 pisze:Witam
Podłączę się do tematu, gdzie dokładnie szukać tego odpływu. Czy pod autem wystaje jakaś rurka?
jest pod samochodem gumowa rurka (wygląda jak kranik) i jest za listwą wspomagania w podłodze

[ Dodano: 2008-09-02, 00:03 ]
maz pisze:też się przyłączę do tematu.

czy to normalne ze z tej rurki/kranika non stop kapie woda?

ostatnio jeżdzę na klimatyzacji praktycznie cały czas. po postoju mam niewielką kałużę pod autem. Sprawdzałem - leci z tego kranika. Czy powinno tak bez powodu kapać?
pzdrv maz
może jest lekko zapchana i zbyt wolno spływa woda. Chyba że przy okazji ubywa tobie płyn z układu chłodzenia?? Jeśli tak to masz dziurawą nagrzewnicę (ale wątpliwa sprawa)
Audi A6 C6 3.0TDI + virus

ODPOWIEDZ