pytanie o egr

G_I_Z_M_O

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 31 sty 2008, 17:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

pytanie o egr

#1

Nieprzeczytany post autor: G_I_Z_M_O »

Mam takie pytanie. Czy przy zastosowaniu zaślepki na egr-a on musi byc sprawny??? Czy zaślepka powoduje całkowite "wyłączenie" egr-a tzn ze kom nie bedzie pokazywał błędu??? Nie wiem czy to ważne ale mam silnik Z16SE :)

[ Dodano: 2008-07-20, 01:57 ]
Nikt nie wie??? No hello...
Sajmon mówi ......

mati83

#2

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

Musi być sprawny bo inaczej będzie Ci non stop CE wywalało. Ja mam zaślepiony i czasem przy prędkości 100-110km/h zapali mi sie na chwile CE ale poza tym nic sie nie dzieje a autko nie szarpie i chodzi nieporównywalnie lepiej...

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

Zalezy od silnika czy musi byc sprawny. W Z16SE musi byc na 100% sprawny.
MOJA ASTRA:
[External Link Removed for Guests]

G_I_Z_M_O

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 31 sty 2008, 17:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: G_I_Z_M_O »

Powiem Wam czemu pytam. Ostatnio przy sprzataniu garazu znalazlem starego EGRa ktorego ASO zakwalifikowało do wymiany (nie działa). Poczyscilem poczyscilem i blyszczal sie jak psu j.... Chcac go sprawdzic odkrecilem starego i tu szok, zaslepka a EGR upierdzielony tak ze ten otwor od spalin praktycznie nie istnial (zardzewial i jakby sie zaspawal). I tu narodzilo sie pytanie czy ASO mnie zrobilo w h... sprzedajac mi zepsutego EGRa i zaslepke w cenie nowego.

P.S. A EGR wyczyszczony dziala jak malina :) Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
Sajmon mówi ......

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4904
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

G_I_Z_M_O pisze:czy ASO mnie zrobilo w h... sprzedajac mi zepsutego EGRa i zaslepke w cenie nowego.
Na to wyglada. DObrze ze jeszcze ci oddali tego niby uszkodzonego bo pewnie by juz go wyczyscili i komus sprzedali jako nowy. Niestety to jest Polskai jak nie dopilnujesz to nie bedzies zmial zrobione dobrze. Dlatego miedzy innymi nie daje nic do robienia w ASO bo bym raz ze zbankrutowal to i tak bym musial poprawiac. Tak to spie sobie spokojnie i wiem co jest warte moje auto. A tak na marginesie to idzie pod mlotek- znaczy sie sprzedaje.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Krzysiek-83

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 03 mar 2008, 14:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek-83 »

Witam. Mam ten sam problem z tym EGR i jakos tak nie bardzo sie pale do wizyty w ASO, chcialbym sie dowiedziec gdzie jest ten zawór, mam astre g 1.7CDTI z 2004.

G_I_Z_M_O

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 31 sty 2008, 17:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: G_I_Z_M_O »

nie wiem gdzie jest u Ciebie ale tu masz linka z allegro z rysunkiem [External Link Removed for Guests]
chyba juz sobie poradzisz. pozdrawiam
Sajmon mówi ......

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4904
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Ewidentnie kolektor dolotowy. Zawsze musi sie z nim laczyc bo wlasnie eGr laczy oba kolektory albo kolektro dolotowy juz z poczatkiem wydechu( za kolektorem wylotowym. On ma przeciez przetloczyc czesc spalin z wydechu do ukladu dolotowego.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

ODPOWIEDZ