[ X18XE1] Wycięcie katalizatora.

MlodyB7

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 03 cze 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

[ X18XE1] Wycięcie katalizatora.

#1

Nieprzeczytany post autor: MlodyB7 »

Witam.Mam takie pytanko co sie stanie jak wytne katalizator i wstawie normalana rure ? wieksze spalanie ? slyszalem ze trzeba wstawic strumienice.Z gory dzieki za odp
Ostatnio zmieniony 27 gru 2008, 10:52 przez MlodyB7, łącznie zmieniany 1 raz.

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Jeżeli masz silnik Z18XE (125KM) to tam są 2 sondy lambda - wycięcie kata spowoduje, że komputer będzie wyrzucał błędy, tzn. będzie się zapalać Check Engine z powodu innego składu mieszanki.
Jeżeli chodzi o X18XE(1) (115KM) to tam sonda jest przed katalizatorem i błędu chyba nie będzie jak wsadzisz rurę zamiast kata.
MlodyB7 pisze:slyszalem ze trzeba wstawic strumienice.
Nie wiem kto Ci to powiedział. Wsadzanie strumienicy nie ma sensu, niepotrzebnie tylko wydasz pieniądze, bo nic poza lekką zmianą dźwięku to nie da.

Jeżeli chodzi o moc po wycięciu kata to też to jest jakiś mit, że auto jest mocniejsze - różnicy nie będzie, prędzej to umysł człowieka spowoduje, że będzie się myśleć jakby nie wiadomo ile tej mocy przybyło.

Ze spalaniem też jest różnie, jeden mówi że pali tyle samo, drugi że więcej. Ja miałem wyciętego kata w dwóch poprzednich autach i różnicy w spalaniu nie było.

Jeżeli już to lepiej zrobisz jak kupisz jakiś zamiennik katalizatora, bo oryginał jest strasznie drogi, a w przypadku Z18XE jeszcze droższy, bo katalizator jest zintegrowany z kolektorem.

MlodyB7

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 03 cze 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: MlodyB7 »

Wielkie dzieki za odp.Wczoraj wlasnie wyciolem katalizator.Bledow zadnych z kompem niema bo mam X18XE1 wiec spoko.Spalanie w normie no i bez zadnej extra mocy ;) To takie tymczasowe rozwiazanie bo bede zmienial tlumik na duala...pozdro

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Sama puszke kata byloby dobrze zostawic a bebechy wywalic i wstawic rurke tak aby sama obudowa tylko symulowala kata. Strumienicy nie montuj bo to nic nie daje a nawet pogorszy jak zle dobrana i zamontowana na poczatku wydechu( nie tu jej miejsce). Dobrze jest zrobic wydech w ten sposob ze zaraz za kolektorem wylotowym zwiekszyc srednice a pozniej od polowy wydechu jednak wrocic do normalnej jak w serii. Lepsze rezultaty sie tak osiaga. Nie wzrasta przez to moze moc max ale do czego mi ona w normalnym użytkowaniu auta. Poprawia sie za to dolny zakres obrotow no i nie ryczy tez tak ze sie wszyscy ogladaja.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

Wesol dobrze mowi. Jak juz strumienice wsadzac to zamiast srodkowego tłumika bo wczesniej to tylko zakloca proces wydalania spalin. Lepiej ybebeszyc kata albo rurke wspawac a najlepiej komore rezonansowa bo wtedy nie bedzie takiego metalicznego dzwieku jak przy wybebeszeniu kata.
MOJA ASTRA:
[External Link Removed for Guests]

MlodyB7

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 03 cze 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: MlodyB7 »

marcinpsk pisze:Wesol dobrze mowi. Jak juz strumienice wsadzac to zamiast srodkowego tłumika bo wczesniej to tylko zakloca proces wydalania spalin. Lepiej ybebeszyc kata albo rurke wspawac a najlepiej komore rezonansowa bo wtedy nie bedzie takiego metalicznego dzwieku jak przy wybebeszeniu kata.
No wlasnie mam taki metaliczny dzwiek.Nie jest on za piekny ale chcialem przetestowac jak to jest.Rurke wstawielmzamiast katalizatora.Mysle ze za miesiac 2 bede kupowal juz duala wiec przejezdze jeszcze z tym co mam.Dziekowa za odp panowie

Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Darek »

ja ogólnie wyrzuciłem całą puszkę dospawałem rurkę i jest git rewelacyjny dzwięk jest teraz :P

MlodyB7

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 03 cze 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: MlodyB7 »

Darek pisze:ja ogólnie wyrzuciłem całą puszkę dospawałem rurkę i jest git rewelacyjny dzwięk jest teraz :P
Ja mam to samo.Teraz jestem bardziej spostrzegany ;)

ODPOWIEDZ