Gorące felgi

venom

Astro-maniak
Posty: 141
Rejestracja: 18 lis 2007, 14:41
Imię: Michael
Auto: V850
Silnik: B5252S
Województwo: śląskie
Lokalizacja: MCE
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: venom »

Napisałeś, że grzeją się felgi - a jak wygląda tarcza hamulcowa? Przy tak nagrzanej feldze tarcza powinna świecić ;) Jak sie kręcą koła?
Obrazek

Awatar użytkownika
andrzej_ka

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 24 lip 2008, 10:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: andrzej_ka »

Na tarczy oczywiście można było jajka upiec, ale nie jest zbyt zdarta. Nie zmieniła również koloru jak to bywa przy przegrzaniu. Miałem natomiast problem ze zdjęciem koła - wszystko było zapieczone, ale po kilku kuksańcach młotkiem (oczywiście przez deseczkę :)) puściła. Przed wizytą u mechanika jadąc z góry musiałem włączyć bieg i dodać gazu gdyż autko hamowało. Po wyczyszczeniu i nasmarowaniu nie ma takich objawów, koło kręci si nawet nieźle, lecz mimo tego dalej się grzeje, choć jak wspomniałem z dnia na dzień coraz mniej.

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#13

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Tomek_0181 pisze:wszystko przeczyścił to zauważyłby chyba że tłoczek jest zapieczony.
Jeśli mechanik zrobiłby WSZYSTKO to nie byłoby tego tematu :evil: Niestety wygląda na to, że nie jest wszystko dograne- będę się nawet upierał: tłoczki się nie cofają o wartość minimalną nawet, bo klocek ociera bez przerwy i grzeje tarczę a następnie felgę (aby zagrzać felgę do takiej temperatury jak opisuje andrzej_ka to trzeba przemęczyć auto ładne parę kilometrów) :/
P.S. Po zablokowaniu się tłoczka w kadecie nie mogłem dojechać kilometra do domu- pojechałem możliwie wolno, aby nie naciskać na hampel...Potem demontaż koła, siłowanie się z tłoczkiem, aby go schować, wyciągnięcie klocków, wyciśnięcie tłoczka tak by nie wypadł, czyszczenie drobniutkim papierem i smarowanie do czasu aż się rozrusza tzn. będzie się sam cofał.... Trochę zachodu, ale konieczne... Pozdro...

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Ja tak miałem po wymianie pompy. Założyłem ciut inną, od Vectry. Po mocniejszym naciśnięciu hamulca zacisk nie odbijał. Spaliłem z przodu oba kolpaki. Dopiero odsunięcie pompy na 2podkładkach naprawiło problem. Może poprzedni właściciel wymienił pompę przed sprzedażą na nieodpowiednią? Naprawdę to nieprawdopodobne by mechanik znając problem tłoczków nie sprawdził.

Awatar użytkownika
andrzej_ka

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 24 lip 2008, 10:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: andrzej_ka »

Nie sądzę, by pompa była wymieniana, a tym bardziej na pompę z innego autka, gdyż moja Astra ma przejechane 69 tyś km, a do końca zeszłego roku była na gwarancji. Rozmawiałem z jeszcze innym mechanikiem i mówił, że faktycznie płyn warto wymienić gdyż może się okazać, że w przewodach jest żur i je przytyka.
Dziękuję bardzo za wszystkie wypowiedzi w temacie, były bardzo pomocne. Ja ze swojej strony zdam relację po wymianie płynu.

Jeszcze raz dziękuję i życzę udanego weekendu.

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#16

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

andrzej_ka pisze:zdam relację po wymianie
Czekamy, czekamy.... :lol: :!:

farow

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 14 lip 2008, 7:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: farow »

Witam! :)
Gdybys dalej miał problemy z m,echanikami to zapraszam do mnie do Chorzowa! ;)
Termin zawsze sie znajdzie ;)
Jako coś to gg 3763957 lub tel 0695-933-163 :)

Awatar użytkownika
andrzej_ka

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 24 lip 2008, 10:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: andrzej_ka »

Dzieki jeszcze raz za pomoc, ale najprawdopodobniej przez najblizsze tygodnie nie dam rady nic zrobić. W sobotę biegłem po schodach i złamałem jedną z kości śródstopia - 6 tygodni gips. Masakra. Po urlopie, wakacjach etc.....
Nie mniej jednak podtrzymuje deklarację, że jak wymienie płyn to napiszę co i jak.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

P.S. @farow, dzięki za ofertę.

Awatar użytkownika
DIO

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 31 sie 2007, 20:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: DIO »

Zprubuj z zaciskiem może się zapieka jeśli tak to wymontuj klocki naciśnij pedał chamulca tłoczek się wysunie kup nowy tłoczek wszystkie nowe gumki i po zprawie nie sądzie że by płuyn miał coś do tego w tak świeżym aucie ale zawsze możesz podjechać do mechanika iniech ci zmieży temperature wżenia płynu i będziesz wiedział czy jest do wymiany czy nie
AP hurtownia części samochodowych

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#20

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

DIO pisze:Zprubuj
DIO pisze:po zprawie nie sądzie że by płuyn
DIO pisze:zmieży temperature wżenia
DIO, super , że dajesz rady- nawet niezłe ale przypilnuj ORTOGRAFII ...Pozdro...

ODPOWIEDZ