Elektryczne szyby - pęknięta część...

Kamil23

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 06 lis 2007, 13:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzymin
Kontakt:

Elektryczne szyby - pęknięta część...

#1

Nieprzeczytany post autor: Kamil23 »

Witam. Przeszukałem forum i nic w miarę, co mi się przytrafiło nie znalazłem. Więc postanowiłem napisać w tym dziale(jeśli zły, to proszę modera o przeniesienie).
Do rzeczy.. Otóż, jakiś czas temu zamykałem tylną prawą szybę (tą za pasażerem :P ) i nagle huk,łomot ...i szyba zjechała do połowy. Nie miałem czasu, ze względu na pracę, zajrzeć do tego, jedynie zerwałem poszycie i folię, by podeprzeć szybę przed zjeżdżaniem.
Dopiero dzisiaj wziąłęm się poważnie za to, i wypatroszyłem drzwi doszczętnie :lol: Okazało się, że pękł plastik, który 'jeździ' w prowadnicy szyby i wyskoczyła z niego linka i to było powodem zjechania szyby. Owa linka już ma parę ładnych lat, i w kilku miejscach jest popękana i jest do wymiany także.
Chciałem się głównie zapytać, czy któryś z szanownych forumowiczów lub waszych znajomych/mechaników etc., nie ma może przypadkiem dostepu do takiej części [url=http://www.tobias_hd.republika.pl/jpg/prowadnica.jpg]== LINK ==[/url]
a także 2 linek stalowych. Ponieważ, jest sobota i dosyć późno, więc na szrot jakiś dopiero wybiorę się we wtorek :/ i nie wiadomo czy utrafię ową część...
pzdr 8)
Panie co mnie Pan opukujesz, lekarz Pan jesteś? Pan tu nie stał!. Panie wsiądź Pan w tramwaj 125 jedź Pan na plac zamkowy, tam stoi kolumna Zygmunta, powiedz mu Pan - PAN TU NIE STAŁ

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Nie wiem czy ta czesc jest do dostania w ASO ale chyba nie raczej w calosci z mechanizmem. Niestety ale ciezko jest dostac mechanizmy szyb na tylne drzwi i jeszcze zdaje sie ine sa w kombi i inne w HB/sedan ( inne sa drzwi i szyby). Na allegro dosc zadko sa dostepne a i cena tez ni ejest niska bo taniej dostaniesz przednie jak tylne. Mozesz pokombinowac z machanizmami od omegi bo juz nie jeden tak dokladal elektryke na tył. Nie pamietam czy tez nie byly dwa rodzaje tych mechanizmow w sensie konstrykcyjnym- linkowe( takie co ty masz) oraz nozycowe bo moge mylic z tymi od vectry.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Dombek

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 23 wrz 2007, 5:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Dombek »

miałem podobny problem tylko że wyżej wymieniona prowadnica pękła w poprzek.
Szukałem na allegro jakiegoś mechanizmu i znalazłem coś takiego
[External Link Removed for Guests]
mechanizm jest bez silnika,
silnik odkręciłem ze starego mechanizmu podnoszenia szyby. I obecny mechanizm sprawuje się wyśmienicie lecz jest różnica między jedną szybą a druga otóż lewa (z nowym mechanizmem) "chowa się" cała a prawa trochę wystaje.
Nie jest to duży problem, można powiedzieć żaden problem :)
[External Link Removed for Guests]

Kamil23

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 06 lis 2007, 13:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzymin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Kamil23 »

Dombek właśnie na allegro także oglądałem tą część, ale trochę drogie takie coś. I się zastanawiam, nad jakimś alternatywnym rozwiązaniem, które zaproponował wesoł. Ostatecznie, może odwiedze jakiś szrot.. jak nic nie będzie to kupię na allegro i tyle bedzie...
pzdr 8)
Panie co mnie Pan opukujesz, lekarz Pan jesteś? Pan tu nie stał!. Panie wsiądź Pan w tramwaj 125 jedź Pan na plac zamkowy, tam stoi kolumna Zygmunta, powiedz mu Pan - PAN TU NIE STAŁ

ODPOWIEDZ