Jak wyciagnac filtr kabinowy (nawiewu)

SEBOX

Zbanowany
Posty: 106
Rejestracja: 26 lip 2008, 23:58
Imię: SEBA
Auto: ASTRA H
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Jak wyciagnac filtr kabinowy (nawiewu)

#1

Nieprzeczytany post autor: SEBOX »

W jaki sposob mozna wymienic filtr kabinowy (nawiewu), gdzie sie on znajduje mam asterke G ?? Jaki filtr jest dobry (np. weglowy) i czy moze byc obojetnie jaki ??
z gory dziekuje za pomoc !!!

[ Dodano: 2008-07-27, 12:08 ]
nie wiem dokladnie jaki mam układ nagrzewicy firmy DELPHI 295x200x30 czy BEHR 262,5x235,5x30 i ktory mam kupic mam Astre 1,6 16V 101KM Sportive
Prosze o pomoc ???

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Kolego domniemam że chodzi Ci o filtr pylkowy? Tak więc ten filtr umieszczony jest pod schowkiem od strony pasażera. Musisz odkręcić schowek po stronie pasażera, a jak już go odkręcisz to zobaczysz głęboko, na końcu taką klapkę mocowaną na trzy śrubki. Odkręć ją i juz masz dostęp do filtru, który jest umieszczony pionowo. Wyciągnij go, a jeśli masz takie życzenie to jeszcze włóż w dziurę zssawkę odkurzacza i wyczyść go dobrze. Ja przed włożeniem spryskałem dobrze jeszcze preparatem na odgrzybienie i dezynfekcję. Nie jest to konieczność, ale napewno nic złego sie nie stało, ani nie stanie :) Co do samego filtu, ja stosuje tradycyjne filtry FILTRON i jestem zadowolony, wydaje mi się że systematyczna wymiana takich filtrów to podstawa. Mam nadzieje że Ci pomogłem, powodzenie z wymianą :)

A co do typu filtra i rozmiaru to jeśli zaopatrujesz się w dobrym sklepie to model i rocznik auta powinien panom w sklepie wystarczyć ;)
X18XE1 - przekleństwo czy brak zrozumienia :)

SEBOX

Zbanowany
Posty: 106
Rejestracja: 26 lip 2008, 23:58
Imię: SEBA
Auto: ASTRA H
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: SEBOX »

Dzieki sliczne za pomoc !!! filtr mialem kupic na allegro dla tego pytam
Jeszcze raz dzieki Pozdrawiam :)

xoyo

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 12 lip 2008, 17:16
Imię: Jarek
Auto: OPEL Astra
Silnik: 2.0 DI
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#4

Nieprzeczytany post autor: xoyo »

[External Link Removed for Guests]
>>> Tu jest wszystko krok po kroku
DIESEL INSIDE

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#5

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Absolutnie model i rocznik w niczym nikomu nie pomoże ;) Jedynie podanie instalacji BEHR lub DELPHI. A rozpoznać można to po tym, że DELPHI jest na śrubki a BEHR na zatrzaski - chodzi o klapkę od filtra przeciwpyłkowego.
Obrazek

SEBOX

Zbanowany
Posty: 106
Rejestracja: 26 lip 2008, 23:58
Imię: SEBA
Auto: ASTRA H
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: SEBOX »

dzieki chlopaki za pomoc ale juz wyciagnelem filtr wiem ze jest to do instalacji Delphi (295,200,30) rozpoznalem po wymiarach Behr jest mniejszy dzieki za pomoc wszczegolnosci dla czarnego16

ODPOWIEDZ