Regeneracja pompy-ile może jeszcze wytrzymać?

Awatar użytkownika
tomek22pl

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2008, 14:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Osiek
Kontakt:

Regeneracja pompy-ile może jeszcze wytrzymać?

#1

Nieprzeczytany post autor: tomek22pl »

Witam
Kupiłem jakieś półtora miecha temu astręDTL poj.2000 ,100KM z przebiegiem prawie 200 tys.pojeździłem miesiąc i padła pompa,za regeneracje zapłaciłem 2200zł,koleś dał mi pół roku gwarancji.I tak sie zastanawiam ile ta pompa może wytrzymać po takiej regeneracji,może ktoś podzieli sie swoimi doświadczeniami z żywotnością takich pomp po regeneracji.

xeroman

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 06 lip 2008, 19:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gorlice/Kraków
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: xeroman »

główne pytanie!! Pompa Paliwowa czy Wodna??????? :)
Niech moc Opla będzie z Wami:D

----->[External Link Removed for Guests]<----- :D

Awatar użytkownika
tomek22pl

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2008, 14:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Osiek
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: tomek22pl »

pompa wtryskowa

xeroman

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 06 lip 2008, 19:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gorlice/Kraków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: xeroman »

Oczywiście wszystko zależy od tego jak dużo jeździsz. Przy dobrze zregenerowanej pompie możesz nawet zrobić ok 70 tys. km. Jeśli mechanik dobrze zregenerował, znaczy się wymienił uszczelnienia i sekcje to powinna wytrzymać. Ale pamiętaj cały czas że pompa była regenerowana a nie nowa. Powodzenia życzę :)
Niech moc Opla będzie z Wami:D

----->[External Link Removed for Guests]<----- :D

Awatar użytkownika
tomek22pl

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2008, 14:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Osiek
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: tomek22pl »

a jak jest z tymi pompami bo do ktorego mechanika zajechalem i powiedzialem ze 200tys to kazdy mowil ze tak sie musialo stac,niewiedzialem ze opel taki badziew wklada do swoich aut,bo wiadomo wszystko sie moze zepsuc ale te pompy to podobno zawsze sie psuja jak juz swoje zrobia

Taktownie

Astro-maniak
Posty: 367
Rejestracja: 27 cze 2007, 16:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Taktownie »

ot taka wadliwa część. jak w każdym aucie. pech chciał że jest to jedna z droższych napraw w aucie, ale nie trzeba od razu pisać ze to badziew. inne auta mają różne wady i tez to kosztuje. pozdrawiam

Borek

Administrator
Posty: 2788
Rejestracja: 22 gru 2006, 1:02
Imię: Pawel
Auto: Nissan Murano
Silnik: 3,5 V6
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: GDANSK
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Borek »

Takie tematy kolego to na pewno nie w tym dziale :!:
jesteś nowy, ale lenistwa tu nie tolerujemy :!:
przeszukaj forum w dziale technicznym lub poproś o pomoc moderatorów. Następnym razem dostaniesz czerwona kartkę. Nikt nie będzie zaśmiecał forum.
Tel.: 0.605.223.517

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4898
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Najlepsze jest to ze nawet nie wie jaki ma silnik bo podaje ze DTL oraz ze ma 100 KM. Szukajka w zasadzie to tylko jest uzywana przez weteranow forum a młodziez nawet nie ma checi pomyslec. Smieszy mnie takze to ze wszyscy zaraz krzycza na ta pompe a przeciez wiele marek ja stosuje Ford mondeo z silniiem 2.0 TDDI, BMW, nissan chyba no i opel. Niby im tez tam sie psula czasami ale jakos wielkiego krzyku tam nic nie robil. Do tego jeszcz ewszyscy krzycza ze padla pompa a metoda jej diagnozy przypomina wizyte u wróżki- mechanik ze sciara w lapie mowi ze to pompa i tak musi byc. Co do wytrzymalosci to tez smieszne to jest bo ja ma ponad 200 tys przejechane i jakos pompa pieknie sie spisuje a nawet powiem ze takiej to szukac ze swieca bo auto pali wysmienicie w zime jak i w lato. Do - 3 nawet nie podgrzewam swiec bo nie ma potrzeby. Szkoda gadac bo i tak ludzie ktorzy sie absolutnie nie znaja beda mi tu wciskac ciemnote tak jak z tymi filtrami stozkowymi czy STP do czysczenia wtryskow itp. Chcesz dobrze przeczyscic w benzyniaku przepustnice np w X18XE1 to tylko rozbiurka i smata w łape a nie jakie stam STP. Do tego wszytskiedo ta regeneracja pompy w 90% przypadkow albo i wiecej dotyczy czesci elektronicznej ktora jest z nia zintegrowana i to ona pada. Wymyslaja sobie ludziska aa mnieaz trzesie jak to czytam.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

ODPOWIEDZ