Kawałki metalu w EGR

Awatar użytkownika
maz

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2008, 14:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja:
Kontakt:

Kawałki metalu w EGR

#1

Nieprzeczytany post autor: maz »

Witam, przeglądałem wątki odnośnie EGR ale nie znalazłem odpowiedzi na moje usterki:
Od jakiegoś czasu autko szarpie w trakcie postoju, do tego po pewnym czasie zapala się kontrolka. CE wskazuje na EGR. Okazuje się ze EGR jest zanieczyszczony kawałkami metalu: w ten wentyl powciskane są odrobiny nadpalonych blaszek. W związku z tym czyszcze EGR dokładnie, wylot też i kasuje błąd. Po przejechaniu już 15 km znowu to samo - najpierw szarpie lekko, potem coraz mocniej, w końcu zapala się kontrolka, a na końcu silnik wyraźnie się dławi. Do tego dochodzą problemy z zapaleniem auta. I tak już 3 razy...

Co się dzieje? Skąd te blaszki?

Dodam, że EGR wymieniłem na nowy 2 tys. km temu (silnik gasł w trakcie jazdy - pewnie wystarczylo go oczyscic ale bylem akurat w Reichu gdzie mechanicy raczej sie nie bawią w oczyszczanie tylko kupuja nowe czesci..).
Wcześniej (5 tys. km) wymieniałem katalizator z kolektorem (na regenerowany w dość znanej łódzkiej firmie).
Czy to znowu katalizator?

Z góry dzięki za posty.

Astra G 1.6 16V, rok 2000, przebieg ok. 160 tys.

adi

Astro-maniak
Posty: 86
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: adi »

Witam. Raczej napewno katalizator sie sypie kolego.

Awatar użytkownika
maz

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2008, 14:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja:
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: maz »

thx

więc przebijać?
jakie beda skutki uboczne?

adi

Astro-maniak
Posty: 86
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: adi »

Lepiej przebij zamiast co chwile wyciągać zawór, a skutki moze głosniej chodzic troszke

ODPOWIEDZ