Zawór EGR w X17DTL

Awatar użytkownika
manieck

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 29 lip 2008, 22:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: manieck »

No i przejechalem kolejne 1500km od dolewki 2 litroow oleju, które snow zjadł, po przeczyszczonym zaworze EGR, ominelem jakis czujnik podlaczony do zaworu.
k....a dalej zółcizna sie swieciła. Auto mocne dopooki CE sie nie swieci.
Dzis znalazlem kolejny czujnik w kolektorze ssacym. Przeczyscilem bo byl caly w oleju.... pewnie tym z silnika. Moze jak te CE sie zaswieca to zre olej jak osiol!? Czy to pierscionki? Czy one sa droższe niz zaręczynowe? Ręce mi opadają...

marp

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 25 lip 2008, 12:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: marp »

ja rownez przeczyscilem egr ale wydaje mi sie ze nie tu tkwi problem. fakt ze byl mocno zabrodzony ale wydaje mi sie ze dziala prawidlowo. prawdopodobnie przyczyna jest inna. chyba zaryzykuje z przeplywomierzem albo elektrozaworem sterujacym egrem. moze byc jeszcze pompa podcisnieniowa ale jesli dzialalaby niesprawnie to mialbym jeszcze klopoty i hamulcami a takich nie odczuwam.

wie ktos z was jak dokladnie nazywa sie i gdzie dokladnie lezy szrot kolo minska maz???
podobno jeden z wiekszych i dobrze wyposazonych

rafal278

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: rafal278 »

manieck mi tez bierze olej ale nie az tyle ale za duzo bo 1,4 litra wzial na 3 tys...i zastanawiam sie co jest przyczyna ....mam nadzije ze to nie turbo....moze tylko uszczelniacze w poniedzialek zostawiam auto u mechanika....zobaczymy..

Awatar użytkownika
manieck

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 29 lip 2008, 22:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: manieck »

chlopaki dzis bylem u turbiarza. sprawdzcie czy w kolektorze ssacym macie olej tak jak ja. jesli tak to szykujcie sie na uszczelnianie turbiny u mnie 700. czujnik EGR w ssacym nie na darmo sie zapala. jestem bardzo zly ale po 2miechach poszukiwan moze w koncu the end.

pawel390

#25

Nieprzeczytany post autor: pawel390 »

witam jestem tu nowym uzytkownikiem temat napewno byl poruszany ale jak ktos moze prosze o pomoc jak wymontowac i wyczyscic zawor EGR w astrze 1.7td

ODPOWIEDZ