dlawiacy sie silnik

Awatar użytkownika
marionovember

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01 sie 2008, 19:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: u.k
Kontakt:

dlawiacy sie silnik

#1

Nieprzeczytany post autor: marionovember »

witam... kupilem astre 1.6 8 zaworow 1998r ,auto ciezko odpalalo bez roznicy zimny czy cieply,musial chwile pokrecic,zrobilem jednorazowa trase ok 100 km na autostradzie srednie spalanie wyszlo 11 litrow na setke auto przerywalo,kopcilo raz po raz zapalala sie kontrolka z malym silniczkiem,po powrocie auto jezdzilo normalnie choc nadal musialo chwile pokrecic ale bylo ok,wczoraj zdjalem pokrywe filtra powietrza by go sprawdzic,i po tym auto bardzo ciezko zapala i pali jakby nie na wszystkie gary,i przy tym smierdzi benzyna,i kopci troche na niebiesko,wymienilem swiece i bez roznicy......czy ktos moze mi pomoc ,czytalem na forum o jakims lapaniu lewego powietrza,ale nie mam pojecia jak to sprawdzic,mieszkam w anglii, a tutejsi mechanicy wymienia mi pol auta zanim przypadkiem uda im sie wykryc usterke ,prosze o pomoc...dzieki

ja37

V.I.P.
Posty: 6031
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Najpierw sprawdź przewody wysokiego napięcia.
Przeczyść też złącze w DIS-ie.

Awatar użytkownika
ESD

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 08 maja 2008, 22:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: ESD »

a może zawór EGR, zczytaj błędy i będziesz wiedział

Awatar użytkownika
marionovember

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01 sie 2008, 19:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: u.k
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marionovember »

dzieki za pomoc,ale zrobilem diagnostyke metoda na spinacz,i chyba cos poszlo nie tak,poniewaz wyskakiwalo mi po 10 blysniec tej pomaranczowej kontrolki,a miedzy tym pojawial sie rowniez kod 14 to czujnik cieczy,boje sie ze poszedl caly ten komputer czy cos tam...oddalem ja wczoraj do warsztatu,mam nadzieje ze nie wymienia mi pol silnika!!! dzieki jeszcze raz ,pozdrawiam...

Awatar użytkownika
ESD

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 08 maja 2008, 22:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: ESD »

W astrach G kody są 4-cyfrowe. Tak mi się przynajmniej wydaje. Jak coś zdziałasz to daj znać.

Awatar użytkownika
marionovember

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01 sie 2008, 19:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: u.k
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: marionovember »

spoko,jasne ze dam znac...mam pytanie ,jak zwykle zreszta,czy ktos z was widzial,slyszal,lub zna kogos kto przerobil astre anglika na polska strone,jaki to koszt i czy tym da sie jezdzic? dzieki...

ODPOWIEDZ