kontrolka na desce

Awatar użytkownika
kriskutno

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 08 cze 2008, 16:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kutno
Kontakt:

kontrolka na desce

#1

Nieprzeczytany post autor: kriskutno »

proszę o podpowiedź co oznacza na desce ikonka jakby chłodnicy z trybem wewnątrz.domyślam się że jest to układ chłodzenia,ale czy napewno.?mam jedynie francuską książkę i niepokoi mnie fakt,że u kumpla,który też zakupił astre niedawno 1.7 dt ta ikonka gaśnie razem z innymi,a w mojej astrze 2.0 dti dopiero po odpaleniu silnika.jak powinno być prawidłowo?.pozdrawiam
kris

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Tak ta kontrolka odpowiada za układ chłodzenia, a także za układ klimatyzacji jeżeli występuje. Ta kontrolka zapala się z chwilą włączenia zapłonu a gaśnie gdy uruchomisz silnik.
Jeżeli zapali się gdy silnik będzie uruchomiony to może oznaczać np. niski poziom płynu chłodniczego, awarię np. wentylatora, wentylatora chłodnicy klimatyzacji itd.

Awatar użytkownika
kriskutno

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 08 cze 2008, 16:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kutno
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kriskutno »

SERDECZNE DZIĘKI za pomoc.
kris

Awatar użytkownika
nomad88

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 03 sie 2008, 8:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: zwolen
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: nomad88 »

Witam! W astrze 2 pali mi się kontrolka od katalizatora (podobno, w instrukcji kontrolka opisana jako poziom emisji spalin) , co może być tego przyczyną i czy to na pewno od katalizatora?? pozdro

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Och. to zagłębie truskawkowe....
Wstydzisz się swego miasta? swego auta? :evil: jak uzupełnisz profil to Ci pomożemy, bo inaczej też się wstydzimy :lol: Pozdro..

ODPOWIEDZ