wybebeszony katalizator

Awatar użytkownika
nomad88

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 03 sie 2008, 8:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: zwolen
Kontakt:

wybebeszony katalizator

#1

Nieprzeczytany post autor: nomad88 »

Witam! Kupiłem astre G 1.6 w benzynie. Głośno chodziła przy odpaleniu jak na benzyniaka, jednak olałem to, bo za bardzo mi się podobała. Pojechałem do serwisu na przegląd i okazało się ze katalizator jest wybebeszony (mechanik zademonstrował to wkładając latarkę do srodka). Potem strzelił mi wykład jak to handlarze sprowadzający furki chcą sobie dorobić na niewiedzy kupujących i wybebeszają wnętrze katalizatora (wnętrze kata jest kruche jak porcelana). Po co to robią? bo w kacie jest platyna !!! za bebechy jednego kata mozna wyrwać około 200zł !!! wpieniłem się strasznie. Powiedzcie mi co zrobic żeby asterka chodziła cicho! pytam gościa w serwisie - ile kat do tej fury? on- oryginalny około 1700zł. zamilkłem p.s oczywiscie kontrolka na desce świeci non stop

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Na Twoim miejscu poszukałbym jakiegoś dobrego zamiennika katalizatora. Ewentualnie możesz w samą obudowę katalizatora wspawać rurkę, tak żeby chociaż była to imitacja katalizatora. Dźwięk powinien się trochę zmienić, bo pusta obudowa katalizatora wydaje taki trochę dźwięk latającej blachy.

Cena oryginalnego katalizatora jest strasznie wysoka, gorzej jest jeszcze jak jest katalizator zintegrowany z kolektorem wydechowym. :roll:

Aha, jeszcze jedno, uzupełnij swój profil ;)

Awatar użytkownika
nomad88

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 03 sie 2008, 8:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: zwolen
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: nomad88 »

To właśnie mam gorzej, bo mowa o kacie zintegrowanym z kolektorem :/
Co masz na myśli pisząc "zamiennik katalizatora"? nie znalazłem takiego czegoś na allero

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

No to jak masz kata zintegrowanego z kolektorem to Ci powiem, że ja nie widziałem na allegro tańszych zamienników.

Zamiennik katalizator, to po prostu drugi (nowy) katalizator ale w tańszym wydaniu i trochę gorszej jakości niż oryginał.

Więc nic dziwnego, że check engine się świeci cały czas, bo w takich silnikach są chyba 2 sondy lambda, jedna na kolektorze, a druga za nim.

W takim przypadku możesz poszukać jakiegoś używanego kata.

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#5

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Jedyne wyjście to odwiedziny szrotów. Zastępowanie katalizatorów zawsze będzie oznaczało Check Engine, bo sondy potem mają błędne odczyty (albo nie mają w ogóle, jeśli je też się wymontuje :D). Słyszałem że w niektórych autach da się przeprogramować, żeby nie brało pod uwagę kata, ale czy w Astrach się da, to nie wiem.

Przykładowa aukcja:
[External Link Removed for Guests]
Ale nie wiem dokładnie jaki masz silnik
Obrazek

Awatar użytkownika
nomad88

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 03 sie 2008, 8:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: zwolen
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: nomad88 »

Obczaiłem już wszystkie aukcje w necie. Najtaniej za 500zł mozna kata wyrwać.

Fak!!! Najbardziej jestem wpieniony na handlarza, nie bede mógł spać przez niego :evil:
ehhh ludzie są podli

[ Dodano: 2008-08-06, 11:55 ]
A da rade do kata zintegrowanego z kolektorem wstawić strumiennice (rurke)?? Da to jakiś efekt jesli chodi o wytłumienie??

Awatar użytkownika
corsarz

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2008, 15:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: corsarz »

nomad88 pisze:A da rade do kata zintegrowanego z kolektorem wstawić strumiennice (rurke)?? Da to jakiś efekt jesli chodi o wytłumienie??
daruj sobie takie patenty to "chałupnictwo"

jak będziesz brał używkę to wymagaj gwarancji rozruchowej...

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#8

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

Da radę tylko trzeba wydech zdemontować, na szrotach nie polecam kupna kata bo może się okazać zapchany i będzie lipa. Najsensowniej wydać parę groszy i wstawić rurę w miejscu kata :)
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektryka, mechanika, klimatyzacja, regeneracja - czyszczenie dpf, modernizacja oprogramowania, diagnostyka Tech 2-MDI
Norwida 4 T. 501807749

Usunięty użytkownik 3235

#9

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

nomad88 pisze:A da rade do kata zintegrowanego z kolektorem wstawić strumiennice (rurke)?? Da to jakiś efekt jesli chodi o wytłumienie?
Ja jestem przeciwny montowaniu strumienicy, tym bardziej że zamontowana w złym miejscu może tylko pogorszyć pracę silnika i jego osiągi. A właśnie błędem jest montowanie strumienicy na samym początku wydechu.
Jeżeli nie chcesz kupić używanego katalizatora to najsensowniejszym rozwiązaniem według mnie będzie wspawanie rurki, co i tak nie zniweluje pojawiania się błędu.

PS: A może zamontować zwężkę Venturiego, z tego co wiem to wytwarza ona zbliżone ciśnienie do katalizatora... :roll:

Awatar użytkownika
nomad88

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 03 sie 2008, 8:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: zwolen
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: nomad88 »

Jeden mechanik w swojej mądrości rzekł mi, ze wspawanie rury lub strumiennicy do środka nic nie da. Następnie dodał, ze widział myki polegające na odcięciu puszki kata od kolektora i na jego miejsce wspawania czegoś na kształt lejka. pomysł podobno prosty i skuteczny (jesli chodzi o wygłuszenie), jednak nie chciał się podjąć przeróbki ;)

[ Dodano: 2008-08-17, 21:09 ]
[External Link Removed for Guests]

Kto mi pospawa takie cudeńko do 16-zaworowca? ;)

ODPOWIEDZ