regeneracja lamp przednich

Awatar użytkownika
opti

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2008, 22:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wałcz
Kontakt:

regeneracja lamp przednich

#1

Nieprzeczytany post autor: opti »

otoz mam do was pytanie moze ktorys z was pomoze mi w osiagnieciu orginalnej przejrzystosci reflektora.chodzi mi o to iz moj jeden leflektor jest zlezaly tzw zmatowilay czy sa jakies srodki aby przywrocic orginalny blask tej lampy

Awatar użytkownika
Darek7008

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2008, 21:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Darek7008 »

Witaj ! Na forum jest już taki temat.
Ja skorzystałem z porad kolegów i jestem zadowolony. Musisz zrobić tak
1. Kup papier ścierny( wodny) o gramaturze 2000 i 2500 i pastę do polerki np. "TEMPO"(ok. 8do 10 zł)
2. Jeżeli lustro jest mocno porysowane ( matowe) zacznij od papieru 2000 i przejdź później na 2500 . Nie bój się gdy lampy zrobią się matowe w trakcie tarcia - ja się też wystraszyłem ale od likwidacji jest właśnie pasta "Tempo"
3. Jak po papierze będziesz czuł, że lampy są gładkie nałóż pastę odczekaj aż wyschnie i suchą miękką szmatką ( albo jeżeli masz mechaniczną polerkę ) zacznij polerować.
PAMIĘTAJ jak będziesz tarł papierem to nie rób ruchów kulistych !!! raczej w płaszczyźnie poziomej.
4. Po polerce powinien być dużo lepszy efekt niż gdy zaczynałeś całą procedurę . PAMIĘTAJ jeżeli będziesz używał mechanicznej polerki to nie przy dużej prędkości obrotowej bo "spalisz "
lampy. No to do roboty.

Thor

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 21 cze 2007, 8:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Thor »

Oczywiście. Szybkę reflektora można wypolerować. Chyba widziałem na allegro jakieś środki do polerowania tworzyw. Najlepiej byłoby zrobić to mechanicznie , polerką. Ale można też spróbować ręcznie .
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
opti

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2008, 22:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wałcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: opti »

diekuje z podpoweidzi biore sie do roboty jak zrobie dam znac dziekuje i pozdrawiam forumowiczow Opla Astra G :)

Usunięty użytkownik 1683

#5

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 1683 »

to ja też dziękuję i spróbuję tego u siebie bo moje też nie są najnowsze :(

Michal

Astro-maniak
Posty: 264
Rejestracja: 11 cze 2007, 18:42
Auto: Astra H, G
Silnik: z19dth i z22se
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Michal »

po co tak od razu drastycznie podchodzic do sprawy wystarczy wpierw pasta lekkoscierna lub taka do polorewania na mokro i przetrzec z wierzchu daje to juz całkiem dobry efekt koszt z 6-7zł
potem mozna bawić sie w czyszczenie od wewnatrz rozklejajac reflektor

jackiel

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 20 mar 2008, 20:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: jackiel »

Michal pisze:po co tak od razu drastycznie podchodzic do sprawy wystarczy wpierw pasta lekkoscierna lub taka do polorewania na mokro i przetrzec z wierzchu daje to juz całkiem dobry efekt koszt z 6-7zł
potem mozna bawić sie w czyszczenie od wewnatrz rozklejajac reflektor
Witam, a jak rozkleić reflektor? Ja właśnie mam taką sytuację, że brud (kurz) zalega jakby od wewnątrz.

Michal

Astro-maniak
Posty: 264
Rejestracja: 11 cze 2007, 18:42
Auto: Astra H, G
Silnik: z19dth i z22se
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Michal »

ktoś gdzies pisał na forum
napewno są zatrzaski gdzie szybka montowana jest do tej części plastikowej pomiędzy jest uszczelka pociagnieta jakims klejem.
Nie jestem pewien chyba trzeba podgrzac np opalarka lekko ale niech ktos to potwierdzi

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

Ja slyszalem o metodzie otwierania lampy za pomoca piekarnika, tak samo mozna ja potem zgrzac razem ;) Ale glowy nie daje, bo nigdy tego nie probowalem.
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

Seweryn82

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 26 kwie 2008, 2:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Seweryn82 »

Koledzy pisałem już kiedyś o tym że u mnie wypolerowałem pastą tempo, polecam jednak środek do renowacji lakieru Sonax bo ostatnio czyściłem tym lampy w matizie mojego ojca i pomimo tego że były w gorszym stanie niż moje efekt jest nawet lepszy.

ODPOWIEDZ