gdzie jest termometr? Skacze temp,Gdzie jest Czujnik temp?

kinio25

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 08 wrz 2008, 14:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: kinio25 »

moze i pomylil ale na szczescie nie zakladal nowego tematu :m
[External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

iver pisze:Strasznie szaleje z pokazywaniem temp. I tu moje pytanie. Jak biegnie instalacja termometru chodzi mi o dostanie się do przewodów. Słyszałem że takie rzeczy mogą się dziać jeśli kable są gdzieś przetarte lub się stykają. Czy wie ktoś jak to może przebiegać w dieslu 2.0 dti z 2001 ? A może warto kupić nowy termometr ?
Kable na 70% będą ok. Najczęstszą przyczyną uszkodzeń tych termometrów to śniedź albo wilgoć. Jak zaśniedzieją styki to najczęściej nie będzie nicpokazywał natomiast jak się zaleje to będzie skakać temperatura. Tam zalany jest zwykły termistor ;) Ja tam już z 4 takie czujniki naprawiłem :D W tamtych przypadkach w jednym trzeba było wyczyścić styki a 3 pozostałe musiały po prostu poleżeć na kaloryferze parę dni :D

Awatar użytkownika
wojtunia

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 14 mar 2008, 21:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: wojtunia »

Cześć,
dziś chce się zabrać za ten termometr i mam pytanie. Trzeba na jakiś kanał wjeżdżać i pod spód wchodzić czy da się do dosięgnąć z poziomu 0 :)?
Jak taki termometr wygląda, czego mam szukac?

Pzdr

kinio25

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 08 wrz 2008, 14:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: kinio25 »

zadnego kanału!!! w mojej AG jest; jak otworze maske to pomiedzy zderzakiem a chlodnica widac go odrazu,jest w takim czarnym peszelku
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
wojtunia

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 14 mar 2008, 21:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: wojtunia »

Witam,

teraz mam problem jak i gdzie go zamocować. Przed naprawą był wypięty i luźno zwisał, więc nawet nie wiem jak był zamocowany. Próbowałem go trochę na siłę wpiąć między kratki zderzaka ale nic nie wyszło.
Jest jakas specjalna technika wpinania, czy może go na jakiejś opasce zaciskowej podwiesić?

ODPOWIEDZ