Astra 1.6 16V mocno kopci- zupełnie na biało!

Gość

Astra 1.6 16V mocno kopci- zupełnie na biało!

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam wszystkich miłośników Asterek!!! Jestem nowy (na forum, bo temat Astry jest mi nieobcy od kilku lat - 5 lat śmigałem Astrą F 1,6). Miesiąc temu kupiłem Astrę G -polską 1,6 ecotec. I jak w temacie.... Od dwóch dni zoastawiam za sobą białą chmurę. Trochę tu poczytałem i często przewija się temat uszczelek na pierścieniach. Tyle, że u mnie poziom oleju i płynu chodzącego ok. Prosze o radę!!! Od czego zacząć sprawdzać. Wspomnę, że 2 dni jeżdziłem na rezerwie, (ok. 20 km. po mieście ). Możliwe, żeby coś z dna baku sie wypalało, po zatankowani dalej kopci!
Z góry dziękuję wszystkim za radę!!!!

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

Kopci na bialo czy dym jest o lekkim niebieskim zabarwieniu? Czy ten dym ma zapach pary wodnej czy spalonego oleju?
MOJA ASTRA:
[External Link Removed for Guests]

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Dym zupełnie biały, jak dla mnie (a jestem laikiem) bez konkretnego dziwnego zapachu (to znaczy daje zwykłymi spalinami). Dla uściślenia: kopci przy przygazowaniu, bez różnicy czy silnik jest zimny, czy ciepły.

Z góry dzieki za wszelkie rady!

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

uszczelka pod glowica do wymiany bedzie. Zeby ostro na bialo kopcilo to nie musi wcale duzo i zauwazalnie olynu chlodniczego ubywac.
MOJA ASTRA:
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#5

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

Ten biały dym to para z wydechu nie panikuj :)
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektryka, mechanika, klimatyzacja, regeneracja - czyszczenie dpf, modernizacja oprogramowania, diagnostyka Tech 2-MDI
Norwida 4 T. 501807749

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

woda i płyn chłodniczy kopcą tylko na biało

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

kaslo pisze:Ten biały dym to para z wydechu nie panikuj :)
Para w lato na rozgrzanym silniku (czyli i wydechu) i tylko przy wyzszych obrotach?!?!?!?!?!
MOJA ASTRA:
[External Link Removed for Guests]

Gość

#8

Nieprzeczytany post autor: Gość »

No aż takim laikiem nie jestem, żeby nie odróżnić lekkiego dymku pary przy gazowaniu, od ściany białego dymu, że aut za mną nie widać! Zprawdziłem wczoraj kilka wskazówek na podobnych wątkach: zero jakiś osadów na korku wlewu oleju i na bagnecie, żadnych tłustych"oczek" na płynie i zero ubytku płynu chłodniczego, więc pocieszam się, że może to jednak nie uszczelka pod głowicą.
Wczoraj zatankowałem 3/4 baku, przycisnąłem autko poza miastem i póki co, nie kopci (przy uszczelce by raczej nie wybierał kiedy ma kopcić:;) Podejrzewam, że to efekty wypalania pozostałości po tankowaniu kombinowanego paliwa przez poprzedniego właściciela(chyba nie lubił koncernowaych stacji :) ) Bo pierwszy raz jeździłem tak na żyda, aż po dno baku.
Dzięki za sugestie!!

farow

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 14 lip 2008, 7:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: farow »

Kolego albo autko ciagnie Ci lewe powietrze albo uszczelka pod głowicą do wymiany!
Sprawdz to bo jak sie zagapisz to jeszcze przegrzejesz głowice i wtedy sie koszty zrobia duzo wieksze! :) Gdybys nie był z tak daleka to bym Cie zaprosil do siebie na ogledziny! :) pozdrawiam i powodzonka! :)

Awatar użytkownika
Dawidoo

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 02 paź 2021, 10:51
Imię: Dawid
Auto: Opel astra g
Silnik: 1.6 16v ecotec
Rocznik: 1999
Województwo: śląskie

#10

Nieprzeczytany post autor: Dawidoo »

Witam. Posiadam asterke 1.6 16v i mam ten sam problem. Problem wydobywania się białego dymu z rury nie zależnie od tego czy silnik jest ciepły czy zimny i nie zaleznie od pogody. Wspomne jeszcze ze jak kupiłem astrę to była uszczelka pod głowicą do wymiany po czym została wymieniona i kopci tak samo jak przed wymiana

ODPOWIEDZ