Kalendarz AKP 2019

Etap I: zgłoszenia zdjęć: tutaj (do 07.10.2018 12:00)
Etap II: głosowanie: tutaj (od 08.10.2018 08:00)

Astra 1.6 16V mocno kopci- zupełnie na biało!

Gość

Astra 1.6 16V mocno kopci- zupełnie na biało!

Nieprzeczytany post #1 autor: Gość » 07 sie 2008, 12:14

Witam wszystkich miłośników Asterek!!! Jestem nowy (na forum, bo temat Astry jest mi nieobcy od kilku lat - 5 lat śmigałem Astrą F 1,6). Miesiąc temu kupiłem Astrę G -polską 1,6 ecotec. I jak w temacie.... Od dwóch dni zoastawiam za sobą białą chmurę. Trochę tu poczytałem i często przewija się temat uszczelek na pierścieniach. Tyle, że u mnie poziom oleju i płynu chodzącego ok. Prosze o radę!!! Od czego zacząć sprawdzać. Wspomnę, że 2 dni jeżdziłem na rezerwie, (ok. 20 km. po mieście ). Możliwe, żeby coś z dna baku sie wypalało, po zatankowani dalej kopci!
Z góry dziękuję wszystkim za radę!!!!

marcinpsk Nie określono
Astro-maniak
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany post #2 autor: marcinpsk » 07 sie 2008, 13:53

Kopci na bialo czy dym jest o lekkim niebieskim zabarwieniu? Czy ten dym ma zapach pary wodnej czy spalonego oleju?

Gość

Nieprzeczytany post #3 autor: Gość » 07 sie 2008, 14:22

Dym zupełnie biały, jak dla mnie (a jestem laikiem) bez konkretnego dziwnego zapachu (to znaczy daje zwykłymi spalinami). Dla uściślenia: kopci przy przygazowaniu, bez różnicy czy silnik jest zimny, czy ciepły.

Z góry dzieki za wszelkie rady!

marcinpsk Nie określono
Astro-maniak
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany post #4 autor: marcinpsk » 07 sie 2008, 14:26

uszczelka pod glowica do wymiany bedzie. Zeby ostro na bialo kopcilo to nie musi wcale duzo i zauwazalnie olynu chlodniczego ubywac.

kaslo Mężczyzna
Awatar użytkownika
Astro-maniak
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie

Nieprzeczytany post #5 autor: kaslo » 07 sie 2008, 20:12

Ten biały dym to para z wydechu nie panikuj :)
https://web.facebook.com/pmserwiswarszawa/
Elektryka, mechanika, klimatyzacja, regeneracja - czyszczenie dpf, modernizacja oprogramowania, diagnostyka Tech 2-MDI
Norwida 4 T. 501807749

JOszi Mężczyzna
Klubowicz AKP
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany post #6 autor: JOszi » 07 sie 2008, 21:47

woda i płyn chłodniczy kopcą tylko na biało

marcinpsk Nie określono
Astro-maniak
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany post #7 autor: marcinpsk » 07 sie 2008, 22:43

kaslo pisze:Ten biały dym to para z wydechu nie panikuj :)

Para w lato na rozgrzanym silniku (czyli i wydechu) i tylko przy wyzszych obrotach?!?!?!?!?!

Gość

Nieprzeczytany post #8 autor: Gość » 08 sie 2008, 8:05

No aż takim laikiem nie jestem, żeby nie odróżnić lekkiego dymku pary przy gazowaniu, od ściany białego dymu, że aut za mną nie widać! Zprawdziłem wczoraj kilka wskazówek na podobnych wątkach: zero jakiś osadów na korku wlewu oleju i na bagnecie, żadnych tłustych"oczek" na płynie i zero ubytku płynu chłodniczego, więc pocieszam się, że może to jednak nie uszczelka pod głowicą.
Wczoraj zatankowałem 3/4 baku, przycisnąłem autko poza miastem i póki co, nie kopci (przy uszczelce by raczej nie wybierał kiedy ma kopcić:;) Podejrzewam, że to efekty wypalania pozostałości po tankowaniu kombinowanego paliwa przez poprzedniego właściciela(chyba nie lubił koncernowaych stacji :) ) Bo pierwszy raz jeździłem tak na żyda, aż po dno baku.
Dzięki za sugestie!!

farow Nie określono
Astro-maniak
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany post #9 autor: farow » 08 sie 2008, 12:09

Kolego albo autko ciagnie Ci lewe powietrze albo uszczelka pod głowicą do wymiany!
Sprawdz to bo jak sie zagapisz to jeszcze przegrzejesz głowice i wtedy sie koszty zrobia duzo wieksze! :) Gdybys nie był z tak daleka to bym Cie zaprosil do siebie na ogledziny! :) pozdrawiam i powodzonka! :)

Wróć do „Opel Astra G (1998-)”