Astra G, ABS - błąd o kodzie C0040.

Awatar użytkownika
kl74

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 13 sie 2008, 12:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Astra G, ABS - błąd o kodzie C0040.

#1

Nieprzeczytany post autor: kl74 »

Witam.
Od niedawna jestem posiadaczem Astry G, w związku z czym postanowiłem podpiąc się do komputera żeby posprawdzać to i owo. No i wywala błąd na ABS o kodzie C0040 'front right wheel sensor open circuit' (nie można go skasować).
Póki co hamuje OK, chociaż miałem 2 razy przypadek, że podczas lekkiego dohamowania rzeczywiście w przednim prawym kole jakby coś tarło, a pedał zrobił się nibezpiecznie 'miękki' i drgał.
Co to jest ?, ile może kosztować naprawa i jakie ryzyko ponoszę jeżdżąc z tą usterką? (wolałbym jeszcze pożyć).

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Wszystko jasne. Przerwany obwod do kola prawego przedniego ( do czujnika halotronowego ABS) Albo padl ten czyjnik albo poprostu sie wtyczka wypiela i przejscia nie ma. A to ze nie idzie wykasowac to normalne bo musisz wyeliminowac przyczyne. Jesli czujnik padl to piasta do wymiany.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
kl74

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 13 sie 2008, 12:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kl74 »

Fakt, bez wizyty u fachury sie nie obejdzie. Wymiana piasty licząc z robotą wyciągnie pewnie parę stówek z kieszeni, ale to w końcu hamulce. Liczę jednak, że przewód czujnika jest niedrożny.
Dziwi mnie trochę, że na desce nie mam żadnego alarmu od abs-ów (lampka nie świeci, chociaż jest sprawna i daje znak życia przy rozruchu silnika).

mati83

#4

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

Odkręć przednie prawe koło i sprwdź wtyczkę, jak to nie pomoże no to wtedy się martw piastą. Koszt dobrej piasty (SKF) ok 270-300zł + wymiana...

ODPOWIEDZ