X17DTL - problem z odpalaniem

mazee

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 24 lip 2008, 11:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WPR/RST/SG
Kontakt:

X17DTL - problem z odpalaniem

#1

Nieprzeczytany post autor: mazee »

panowie mam problem,
2 dni temu przyprowadzilem auto z naprawy, wymieniana byla glowica, turbina, rozrzad itp...
mechanik z gory zaznaczyl, ze auto nie pali jak powinno i podal kilka przyczyn nie majacych nic wspolnego z naprawa silnika, z samej naprawy jestem zadowolony, w koncu slychac i czuc jak turbina ciagnie autko do przodu ;)
jak wspomnialem jest jednak problem z zapalaniem, nie ma znaczenia czy silnik cieply czy zimny, musze dlugo krecic zeby odpalil - conajmniej przez 10 sekund :shock: i wyglada na to, ze jest coraz gorzej :/

gdany18

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 17 sie 2008, 1:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kwidzyn
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: gdany18 »

najwyrazniej mechanik pomylil sie sie w ustawieniu wtrysku paliwa,
masz dobre cisnienie w cylindrach?

mazee

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 24 lip 2008, 11:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WPR/RST/SG
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mazee »

wszystko w normie, silnik pracuje rowniutku, nie rzuca nim na niskich obrotach jak to mialo miejsce przed naprawa, pieknie pracuje i ladnie ciagnie, generalnie nie mam nic do zarzucenia, jedyny problem to ten z odpalaniem :/
auto odbieralem w swieto i nie bylo mozliwosci sprawdzenia usterki bo spieszylem sie na wczorajsze wesele, nawiasem mowiac i tak auto zostalo w garazu bo teraz praktycznie nie odpala, az zal go katowac krecac tyle rozrusznikiem :(
cos wiecej bede mogl napisac w poniedzialek po wizycie u mechanika, jestem poza domem

gdany18

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 17 sie 2008, 1:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kwidzyn
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: gdany18 »

jesli napiszesz cos wiecej po tej wizycie u mechanika postaram sie pomoc. bo w tej sytuacji nie za wiele tu zdzialam. a jeszcze takie pytanie jak dlugo czekasz po wlaczeniu zaplonu zeby uruchomic silnik?

mazee

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 24 lip 2008, 11:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WPR/RST/SG
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: mazee »

na zimnym odpalam jak zgasnie kontrolka swiec zarowych a na cieplym po zgaszeniu poduchy i aku, przed naprawa palil niemal od kopa jednak wlaczala mi sie kontrolka check engine, teraz juz nie...

gdany18

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 17 sie 2008, 1:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kwidzyn
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: gdany18 »

hmmm sprobuj dwa razy zrobic tak zeby kontrolka zgasla tzn wlacz zaplon poczekaj az kontrolka zgasnie szybko wlylacz i wlacz znowu zaplon kiedy kontrolka zgasnie odczekaj kilkia sekund i uruchom silnik.
ja tak odpalalem bo tez odpalal. zmienilem swiece zarowe i bylo wszystko ok. moze i ty sproboj zmienic?

mazee

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 24 lip 2008, 11:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WPR/RST/SG
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: mazee »

probowalem juz na wiele sposobow, pisalem, ze rowniez dlugo nie odpala na cieplym wiec nic tu swiece zarowe i sposob odpalania nie ma do rzeczy

gdany18

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 17 sie 2008, 1:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kwidzyn
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: gdany18 »

to niestety tu ci nie pomoge, moze ktos z innych forumowiczow bedzie wiedzial co jest tego przyczyna.

mazee

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 24 lip 2008, 11:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WPR/RST/SG
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: mazee »

czy powodem dlugiego rozruchu moze byc odwrotnie wlozony lub zle dobrany filtr paliwa ?
czy X17DTL sam sie odpowietrza ?

marp

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 25 lip 2008, 12:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: marp »

czy źle włożony to nie wiem, ale jak ja wymieniałem to nic nie odpowietrzałem a działa bez zarzutu

ODPOWIEDZ