paliwo w silniku Y17DT ?

dredi

Astro-maniak
Posty: 97
Rejestracja: 14 lip 2008, 19:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

paliwo w silniku Y17DT ?

#1

Nieprzeczytany post autor: dredi »

Zaczęło się od tego że kontrolka ciśnienia oleju coraz bardziej wydłużała swoją obecność na desce po odpaleniu - teraz jest około 10 sekund. Od jakiegoś czasu obserwuje poziom oleju w silniku. Ewidentnie jest za wysoki. Myślałem, że to woda, ale wtedy olej zmienił by barwę. Postawiłem auto do mechanika i jego zdaniem to musi być ropa. Pod pokrywą zaworów podobno jest komora przelewowa wtrysków. Gość uszczelnił to i kazał przez tydzień po obserwować poziom oleju. No i dzieją sie cyrki, sprawdzam codziennie rano, przed odpaleniem, stawiam w tym samym miejscu. I raz mam 2 cm ponad max, raz pomiędzy min i max, a raz 3 cm ponad stan. Jedyne co wiem to to że muszę wymienić olej, tylko pytanie takie, czy w tym silniku może jeszcze którędyś, poza przelewami dostawać się paliwo do silnika. I czy jest taka możliwość , że przemieszczanie się tych płynów może odbywać się w dwóch kierunkach? Do silnika i z silnika do innego układu.

olo.018

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 20 sty 2008, 16:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Austria
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: olo.018 »

Olej sprawdza sie ,silnik ma być goracy około 70 80 st i po około 15 min dopiero sprawdzasz oczywiscie na prostym, rano po całej nocy to nie jest stan faktyczny .sprawdz w ten sposób i dopiero zobaczysz ile masz oleju.

ODPOWIEDZ