silnik 2.0 turbo

Awatar użytkownika
and1

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

silnik 2.0 turbo

#1

Nieprzeczytany post autor: and1 »

witam nosze sie z zamairem kupna astry opc kombi turbo z okolic 2003 i mam kilka pytan pon nie jestem znawca opli :)
-czy ten silnik 2.0 turbo jest wmiare solidny tzn czy nie ma jakis wad fabrycznych i ukrytych przez producenta bubli
-czy wersje 190 i 200km roznia sie tylko elektronika?
-jakie sa hamulce w takiej astrze
-i wogole poszukuje osob ktore uzytkuja astre z takim silnikiem
pozdrawaim

Damianq

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 07 sie 2008, 16:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Damianq »

Wersja 190km jest w silnikach Bertone 2.0 Turbo natomiast 200km jest w OPC 2.0 Turbo. Byla kiedys motka z reklama Bertone bo bylo napisane ze 200 km potem wprowadzono do sprzedazy OPC i wersje Bertonki zmieniono na 190km czy jakos tak :). Moge sie mylic wiec jak cos to poprawcie mnie :lol:

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Damianq pisze:Wersja 190km jest w silnikach Bertone 2.0 Turbo natomiast 200km jest w OPC 2.0 Turbo
Nie no ale sie usmialem. Są tylko dwa silniki OPC Jeden to X20XER i ma 160 KM i jest bez doladowania oraz Z20LET z turbo doladowaniem i ma ksiazkowo192 KM ale w praktyce- znaczy sie po pomarze ma on nawet 203 do 207 KM (seryjnie bez modow) dlatego tez podaje sie ze ten silnik ma 200 koni. Silniki te montowane w cywilnej astrzeG jaki i w QP( zwanych bertone bo tam wyprodukowane) oraz w zafirach. Czy w kombi bylyt produkowane to nie wiem ale zadnej jeszcze nie widzialem jak i nie slyszalem. Predzej dostaniesz zafire OPC z tym silnikiem. A tak na marginiesie to zapraszam na forum astry QP bo tam sie dowiesz wszystkiego.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Damianq

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 07 sie 2008, 16:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Damianq »

No tak masz racje, ale moja wypowiedz nie jest bledna :) Bertonki "ksiazkowo" (jesli chodzi o reklamy) zapisane maja 190km a OPC 200 pomimo ze to ten samsilnik wiec nie wiem co Ci rozbawilo?

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

wesoł pisze: Nie no ale sie usmialem. Są tylko dwa silniki OPC Jeden to X20XER i ma 160 KM i jest bez doladowania oraz Z20LET z turbo doladowaniem i ma ksiazkowo192 KM.
Skoro nasmiewasz sie z czlowieka ktory ma bardzo znikome doswiadczenie z silnikami z opc (a sam masz niewiele wieksze bo troche sie naczytales i myslisz ze wszystkie rozumy pozjadales) to wiedzialbys ze silniki X20XER wychodzily w dwoch wersjach 160 KM i 167 KM. Co do let`ow do kolega mogl nie wiedziecze w opc i bertone to jest ten sam silnik tylko przeklamanie jest producenta co do podawania danych w katalogach i nie ma sie z czego nasmiewac bo sam wszechwiedzacy sie nie urodziles.
wesoł pisze: Czy w kombi bylyt produkowane to nie wiem ale zadnej jeszcze nie widzialem jak i nie slyszalem. Predzej dostaniesz zafire OPC z tym silnikiem. .
Postaram sieuzupelnic troche Twoje braki w wiedzy nt. OPC

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
MOJA ASTRA:
[External Link Removed for Guests]

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

fajna furka:))

Awatar użytkownika
and1

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: and1 »

panowie prosze sie nie klocic tylko cos o tym turbo napisac :P

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

lepiej poszukac opinii na temat tego silnika i jedo modyfikacji na forum astra coupe poniewa tam jest duzo wiecej uzytkownikow tego silnika.
MOJA ASTRA:
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
cezzar

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 28 sie 2008, 13:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: cezzar »

Damianq pisze:Bertonki "ksiazkowo" (jesli chodzi o reklamy) zapisane maja 190km a OPC 200 pomimo ze to ten samsilnik wiec nie wiem co Ci rozbawilo?
Gwoli ścisłości bertonki katalogowo miały najpierw 190, potem 192 a na koniec produkcji 200 KM, jednak zawsze były to te same silniki o tej samej mocy ok 200 a nawet więcej, jak pisał Wesół. Różnice były spowodowane jedynie bliżej nie znanymi dzialaniami marketingowymi producenta. OPC ma dokładnie ten sam silnik-Z20LET, jest jeszcze jeden, chyba LEH ale ten ma już 240KM.
Było pytanie o wady fabryczne...mi o takich nie wiadomo, chociaż znam parę przypadków spłynięcia tłoków czy urwania korbowodów, ale sądzę że to przez wysilona eksploatację lub niewłaściwy tuning. O ten silnik trzeba dbać i właściwie eksploatować.,głównie ze względu na turbinę-wymiana oleju co 8-10 tys, rozrząd co 50, dobre paliwo i co najwazniejsze-nie zagazowywać. Zapraszam na astracoupe.pl. Jest nas tam trochę z tymi silnikami :)

[ Dodano: 2008-08-29, 08:38 ]
and1 pisze:-jakie sa hamulce w takiej astrze

pozdrawaim
Hamulce są lepsze-tarcze 308 mm średnicy!

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Witam kolege. Tak jak podawal @cezzar byly wprowadzane jakies drobne zmiany czasem na plus czasem na minus ale w zasadzie to silnik jest ten sam. Pierwsze wypusty mialy mocniejsze sprzeglo a pozniejsze juz nieco slabsze. Byly tez problemy ze skrzynia biegow F23SRT ale to juz inna bajka. LEH to juz z inneje astry bo H no i po za tym to sa jeszcze inne silniki jak LEL, LER ale to juz orbitowanie.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

ODPOWIEDZ