kontrola trakcji

pietrek

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 25 sie 2008, 23:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

kontrola trakcji

#1

Nieprzeczytany post autor: pietrek »

Witam wszystkich.
jestem tu nowy takze prosze o wyrozumiałośc.Jestem piotrek z poznania mam OPLA ASTRE 2
2.2DTI i mam mały problem.Podczas jazdy na suchej nawierzchni miga mi kontrola trakcji ( po przekroczeniu 65km/h) czy ktos wie co to moze byc i jak z tym walczyc.
Pozdrawiam
pietrek

bodzio

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 15 sty 2008, 1:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: bodzio »

Witam,
nie miałem takiej przypadłości nie powinienem sie wypowiadać!
Odrazu jechałbym na techa i odrazu bedzie wiadomo o co chodzi...
może tam jakis czujnik nawalił!

Pozdrawiam
bodzio
[External Link Removed for Guests]

cichy^kk

Astro-maniak
Posty: 421
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:42
Imię: Cichy
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: StOliCa

#3

Nieprzeczytany post autor: cichy^kk »

pietrek pisze:Witam wszystkich.
jestem tu nowy takze prosze o wyrozumiałośc.Jestem piotrek z poznania mam OPLA ASTRE 2
2.2DTI i mam mały problem.Podczas jazdy na suchej nawierzchni miga mi kontrola trakcji ( po przekroczeniu 65km/h) czy ktos wie co to moze byc i jak z tym walczyc.
Pozdrawiam
któryś z czujników ABS zaczyna padać , sprawdzisz to tylko jadąc z podłączony TECHem bo znając życie żadnego błędu komputer na postoju nie pokaże. podczas jazdy z TECHem będzie widać który z czujników oszukuje i pewnie pokazuje mniejszą prędkość od innych czujników.
Audi A6 C6 3.0TDI + virus

pietrek

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 25 sie 2008, 23:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: pietrek »

Witam.
Cichykk masz racje bylem na kompie w warsztacie i nic nie pokazało (wszystko ok) ale mechanik powiedział ze mam załozyc nowe opony (1 sztuka ma inny profil) wszystkie mają 225/50/r16 a jedna jest 225/55/r16 i to moze byc przyczyną ze abs wykrywa ze jedno kolo kreci sie innaczej niz ta cała reszta. :shock:
Chociaz tego nie bylo jak kupowałem to auto.Przy wymianie akumulatora wpadł mi klucz w komore silnika i sciagnąłem kolo zeby go wyciagnąc i po tym zabiegu zaczeło sie to palic (i mruga TYLKO na 5 biegu od 60-do okolo 120km/h) :?:
Powiedz mi tylko techa mozna kupic czy lepiej szukac jakiegos warsztatu?
POZDRO 4 EVERYBODY
pietrek

cichy^kk

Astro-maniak
Posty: 421
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:42
Imię: Cichy
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: StOliCa

#5

Nieprzeczytany post autor: cichy^kk »

pietrek pisze:225/50/r16 a jedna jest 225/55/r16
dokładnie musisz mieć 4szt opon w tym samym rozmiarze bo to napewno przyczyna błędu!
Można zrobić interfejs za 10zł , którym można kasować wszystkie błędy nawet AIRBAGu ale i można sprawdzić prędkość obrotową każdego koła tutaj podaje schemat do interfejsu
[External Link Removed for Guests]
poszukaj sobie program OP-COM ;-) (nowsza wersja programu TECH2)
Audi A6 C6 3.0TDI + virus

pietrek

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 25 sie 2008, 23:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: pietrek »

Hello.
Cichykk mam jeszcze 1 pytanie Czy ten test mozna przeprowadzic w warunkach domowych (przyznam ze jestem laikiem jezeli chodzi o takie rzeczy) tzn w jaki sposób odczytac te błędy?
pietrek

cichy^kk

Astro-maniak
Posty: 421
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:42
Imię: Cichy
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: StOliCa

#7

Nieprzeczytany post autor: cichy^kk »

pietrek pisze:Hello.
Cichykk mam jeszcze 1 pytanie Czy ten test mozna przeprowadzic w warunkach domowych (przyznam ze jestem laikiem jezeli chodzi o takie rzeczy) tzn w jaki sposób odczytac te błędy?
Jeśli pytasz o ten interfejs co dałem schemat: na allegro można kupić gotową płytkę, która jest oznaczona gdzie jaki element przylutować więc prosta sprawa. Wymagania sprzętowe do programu OP-COM są bardzo niskie. Jedyny warunek programu i interfejsu jest taki że komputer musi mieć prawdziwy port COM żadna przejściówka na USB nie zadziała (musi działać z DOS). koszt wykonania interfejsu na płytce wynosi ok 18zł (10zł płytka)
Audi A6 C6 3.0TDI + virus

ODPOWIEDZ