Astra G problem z zawiasami drzwi

Awatar użytkownika
daro0891

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Turza
Kontakt:

Astra G problem z zawiasami drzwi

#1

Nieprzeczytany post autor: daro0891 »

Witam mam mały problem z drzwiami kierowcy.
Nie dawno zakupiłem nową Asterke noj zauważyłem rdze na dolnym zawiasie.Więc prysnołem
WD 40 A później smar w spreju.
Za jakieś 2 dni patrze a tu taki luz na tym zawiasie,że drzwi lekko opadły i nie wiem co robić czy wymiana sworznia coś pomoże.I jak to mozna wyciągnąć ten sworzeń samemu,czy lepiej odwiedzić mechanika.Troche mnie zaskoczyło to zawiasy są przyspawane do drzwi a nie przykręcane tak jak Vw.

Grzana_Pl

Przedstawiciel Regionu
Posty: 770
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:45
Imię: Grzesiek
Auto: Astra G Caravan/Volvo S60
Silnik: Y20DTH
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn/Szczytno/Ostrołęka
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Grzana_Pl »

Sworzeń wyciągasz zdejmując najpierw z niego taką osłonkę czarną (chyba plastyk ale nie pamiętam, może być gumowa) potem wyciągasz sworzeń w tą stronę gdzie była założona ta osłonka. Tylko uważaj bo jak je wyciągniesz to drzwi ci opadną, najlepiej żebyś to robił z kimś a jeżeli się boisz że coś spierniczysz to lepiej podjedź do jakiegoś mechanika. Bo potem wyregulować szczeliny odpowiednio to też jest trochę roboty bo trzeba się zawiasem pobawić, a dokładniej poprzesuwać go odpowiednio.

A tak na marginesie to jeżeli prysnąleś WD a potem smarem to wiadomo, że drzwi dostaną takiego luzu, że będą "latać" jak żyd po pustym sklepie. Do usuwania rdzy jest bardzo dobry i silny środek sam go stosuje jak coś wyłazi i usuwa rdzę pięknie i szybko niestety leży w samochodzie a nie pamiętam jak się nazywa.

ODPOWIEDZ