Szarpanie na ssaniu - niezbyt płynne przyspieszanie ...

corter

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 08 kwie 2008, 21:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: corter »

A gdzie wyczytales 16czarny16, ze powinnismy lac Pb98? Nigdzie w instrukcji nie ma takiej informacji. Zwykle Pb95 i tyle. Nie mamy silnikow np.FSI,ktore maja ZALECANE Pb98 zeby im lepiej smakowalo.

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Ja tylko zasugerowałem, ale możliwe że w nowszych silnikach nie ma już kolektora oktanowego i można lać co popadnie :) a co do kata to właśnie ja mam dylemat. Ja kata mam wyciętego i nie wiem czy czasem całe te przeboje nie zaczęły się włąsnie od tego. Może ktoś wie czy brak kata a w zamian tego wstawiona strumienica ( atrapa kata ) ma jakiś negatywny wpływ na pracę silnika i ogólnie na autko?

[ Dodano: 2008-09-02, 15:15 ]
Dziś dostałem przesyłkę z oryginalnym czujnikiem położenia wałka rozrządu i jak go jutro wymienię to dam wam znać czy to coś pomogło czy nie :)
X18XE1 - przekleństwo czy brak zrozumienia :)

corter

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 08 kwie 2008, 21:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: corter »

U mnie przy takim przebiegu trudno cokolwiek podejrzewac. Wiem,ze przy 20 tys juz mial te objawy - wczesniej nie wiem. Albo jakis element od nowosci mam felerny, albo cos mu zaszkodzilo przy niewielkim przebiegu i teraz tak ma. Ciezko mi sie czepiac czegokolwiek wiedzac,ze objawy byly od wieku niemowlecego i potem niewiele najezdzil. Zaden normalnie dzialajacy element przy tak niskiej ilosci kilometrow nie powinien byc podejrzany i to utrudnia zadanie.
Czekam na efekty wymiany tego czujnika polozenia walka.

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Słuchaj, a nie zdarzyło Ci się że wyjeździłeś paliwko prawie do końca? Może masz jakiegoś syfa w układzie paliwowo wtryskowym i jak się gdzieś ulokował to nic nie wskurasz. Ja kiedyś wyjeździłem paliwko do końca i auto straciło moc i szarpało. Co się okazało miałem niezły majonez w układzie paliwowym, pomogło dopiero czyszczenie całego układu wtryskowo paliwowego a samej listwy wtryskowej na myjni ultradźwiękowej. Najbardziej bym podejrzewał to u "matrixxp" wspomniał że zaczęło się to po zatankowaniu na lukoilu, a jak tam jechałeś tankować to nie miałeś sahcary w baku? Może zalałeś na pusty zbiornik paliwko i wzburzyłeś tym samym ten kisiel z dna i coś poszło w układ paliwowy? Wymieniłeś filtr paliwa? w jakim on był stanie?

[ Dodano: 2008-09-02, 18:11 ]
U mnie sprawa czystości odpada ponieważ takie same objawy mam na benzie i na LPG :(
X18XE1 - przekleństwo czy brak zrozumienia :)

corter

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 08 kwie 2008, 21:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: corter »

Moze i poprzedni wlasciciel mial jakies perypetie z pustym bakiem,ale tego nie sprawdze. Poza tym jesli 20tys km temu bylo to samo to niekoniecznie zasyfiony uklad.

matrixxp

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 14 maja 2008, 13:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: matrixxp »

no i zalałem do pełna Pb95 na BP .... do pełnego baku wlałem STP (Formuła do czyszczenia wtryskiwaczy), bo nigdzie nie mogłem znaleźć najmocniejszego środka, czyli STP Complete Fuel System ...
zobaczymy .....

komputer mi pokazywał Zasięg 20 km (migała już kontrolka rezerwy), ale do baku jak zwykle wlałem 46 litrów, zamiast prawie 52 .... mam tak od zawsze ... bak zapowietrzony czy co do cholery ? :/ też tak macie ?

16czarny16 ... wymieniony filtr paliwa nie wskazywał żadnych oznak totalnego zapchania ....

Awatar użytkownika
Pietkad

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 22 kwie 2008, 11:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ns
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: Pietkad »

tez tak mam 45 litrow i koniec...

matrixxp

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 14 maja 2008, 13:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: matrixxp »

ciekawe z tą pojemnością baku ..

apropos STP do czyszczenia wtryskiwaczy ... próbowałem to podpalić .... nie pali się wogóle .. powstaje tylko taki niebieski płomyk, który zaraz gaśnie .... ciekawe gówno w baku mi teraz pływa :/

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

matrixxp nie mart się napewno Ci nie zaszkodzi :) najwyżej nie pomoże. Teraz wybierz się na krótką przejażdzkę i ciśnij troszkę swojej asterce, najlepiej na trasie :) może jej zasmakuje i wszystko będzie oki.
X18XE1 - przekleństwo czy brak zrozumienia :)

corter

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 08 kwie 2008, 21:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

#40

Nieprzeczytany post autor: corter »

No to mnie przypadkowo uspokoiliscie z ta pojemnoscia baku bo ja tez zdziwiony bylem ze tak malo wchodzi skoro zbiornik ma 52litry. U mnie na klapce wlewu paliwa jest taki plastikowy szpikulec,ktorym sie pewnie odpowietrza zbiornik zeby wiecej weszlo,ale na razie nie probowalem bo liczylem spalanie.

ODPOWIEDZ