EGR Zawor recyrkulacji spalin

Awatar użytkownika
woytas16

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2008, 1:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

EGR Zawor recyrkulacji spalin

#1

Nieprzeczytany post autor: woytas16 »

Witam chcialbym prosic o pomoc. mianowicie czy jest ktos w stanie napisac mi badz przeslac zdjecie gdzie znajduje sie ow zawor recyrkulacji spalin w astrze 1,7 dti. Jesli jest taka mozlowiosc to bylbym wdzieczny za zdjecie komory silnika z jakas strzalka na egr.
Czy jest ktos kto czyscil ten element i czy to w ogole pomaga - chodzi mi o szroko rozpoznawalny kod bledu odnosnie egr objawiajacy sie zapalaniem pomaranczowej kotrolki z kluczem. Wilekie dzieki za checi pomocy zirytowanemu!!! pozdrawiam!

[ Dodano: 2008-08-30, 17:08 ]
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Oto zdjecia silnika Czy jest ktos ws tanie miw skazac zawor recyrkulacji spalin egr?????
pozdro

Pawka87

Astro-maniak
Posty: 612
Rejestracja: 19 mar 2008, 16:24
Imię: Pawka
Auto: Kle kle kle diesel nic nie słyszę.
Silnik: Y17DT
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Kwidzyńskie / Księstwo Gdańskie
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Pawka87 »

Robilem to juz u siebie niestesty jestem za granica wiec nie mam dostepu do zdjec z demontazu i czszczenia EGR wiec na Twoim zdjeciu pokaze;

[External Link Removed for Guests]


- Czerwone elementy musisz sciagnac, czyli przeplywomierz, sterownik komputera, okablowanie wypiac i rure sciagnac,

- EGR znajduje sie pod sterownikiem komputera i zeby go wyciagnac musisz wykrecic caly sterownik wlacznie z miejscem w ktorym jest zamontowany,

- na zolto zaznaczylem Ci rurke ktora ida spaliny z EGRm wiec idac sladem rurki w gore dojdziesz do EGR, niestety w 1.7 DTi isuzu nie jest to takie latwe jak w innych astrach, EGR jest nieco wiekszy i scalony z takim modulem,zamontowany dosyc gleboko, przez co trzeba czeka Cie troche rozbierania i do niektorych srub ciezko jest dojsc, ale wszystko jest zrobione przez ludzi wiec dasz rade, mi zajelo to okolo 2,5 godziny przy pomocy wszystkich potrzebnych narzedzi i kolegi do pomoocy w sensie przynies wynies przytrzymaj, ale dodam ze sam na poczatku nie wiedzialem do czego sie zabrac najpierw i co demontowac po kolei ale metdoa prob i bledow dalem rade, a umiejscowienie EGR-a sprawdzilem w ksiazce - Sam naprawiam Opel Astra i Zafira
Moj EGR byl tak zasyfiony ze nie wiedzialem czy przypadkiem nie robil kiedys za sitko w szambie ;P, po wyczysczeniu tloczka w EGR i przesmarowaniu smiga jak ta lala, tylko check mi wariuje ale nie mialem czasu jeszcze zeby wypiac akumulator i zrestartowac kompa ;) powodzenia przy demontazu

[ Dodano: 2008-08-30, 17:36 ]
mam nadzieje ze pomoglem ;) czekam na relacje z naprawy ;)

[ Dodano: 2008-08-30, 17:45 ]
podaj mi email albo numer kom, to Ci wysle mmsa bo ma mna komie zdjecia EGR-u.
Stay tuned ;)

Awatar użytkownika
woytas16

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2008, 1:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: woytas16 »

hey!!! dzieki nawet nie wiesz jaka mi przysluge zrobiles!! nigdy w zyciu nie spodziewalbym sie takiej rzetelnej i profesjonalnej odpowiedzi!!! respect!! co do ksiazki sam naprawiam astra zafira to tez tam sprawdzalem ale jakosc i szczegolowosc rysunkow nie jest zachwycajaca i ciezko mi bylo cokolwiek znalezc na tym miejscu w silniku jak bylo pokazane w ksiazce, jak sie teraz okazalo po Twoim poscie jest to wszytsko ukryte. zabiore sie do roboty jak tylko znajde troche wolnego czasu. na koniec zalaczam moj email tak jak prosiles: wojciech_schodnik@op.pl.
Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam!!

Pawka87

Astro-maniak
Posty: 612
Rejestracja: 19 mar 2008, 16:24
Imię: Pawka
Auto: Kle kle kle diesel nic nie słyszę.
Silnik: Y17DT
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Kwidzyńskie / Księstwo Gdańskie
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Pawka87 »

No problemo :) dzisiaj ja Tobie pomoge... jutro moze to Ty mi :)

na emaila nie moge wyslac bo nie mam skonfigurowanego koma :/ ale wykombinowalem cos innego :)

to jest moj zawor EGR i Ty napewno bedziesz mial taki sam, znajdziesz go pod sterownikiem komputera.


[External Link Removed for Guests]

takiego czegos musisz szukac :)

Bedziesz musial wyczyscic gorne wejscie, i boczne, z reszta zobaczysz sam, to co zasyfione to bedziesz musial wypucowac ;D i psiknac najlepiej czyms taki tloczek w srodku zeby chodzil lekko bo napewno bedzie tez zasyfiony i obklejony.

[ Dodano: 2008-08-31, 15:03 ]
a mianowicie te wloty

[External Link Removed for Guests]

[ Dodano: 2008-08-31, 15:06 ]
na zdjeciu wloty sa juz czyste ale byly usyfione tak ze poezja :P
Stay tuned ;)

Awatar użytkownika
woytas16

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2008, 1:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: woytas16 »

hey no juz znalazlem to badziewie ;)

z Twoich zdjec i z moich obserwacji to jest to bardzo duze porownujac do innych samochodow. i ten dostep jest utrudnoiny ale dam rade ;) pozdro!

ODPOWIEDZ