podłączyłem swoją asterkę do kompa...

GregorY

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:48
Imię: Grzegorz
Auto: Astra G NJoy
Silnik: Y20DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Katowice/Radom/Warszawa
Kontakt:

podłączyłem swoją asterkę do kompa...

#1

Nieprzeczytany post autor: GregorY »

Jak w temacie - w sobotę odwiedziłem "swój" warsztat, w którym "stołuję" już 4 wozidło. Asterka otrzymała nowy olej (Castrol 5W40), filtry, wymieniono żarówki postojowe (przepaliły się), zawieszenie zostało przewąchane i na końcu podpięte do kompa ponieważ co jakiś czas wyskakiwał niesympatyczny samochodzik z dziurą w dachu po kluczu :D. Podpięty został koło drążka zmiany biegów i wyskoczył kod błędu: 03800A. Więc w te pędy lecę do domu coby rozczytać usterkę - na stronie autokacika wyczytałem, że to zdychają powoli świece. Ale przetrząsnąłem z rana grupę i znalazłem jeszcze inne stronki, gdzie o takim numerze nie słyszano.... Pomożecie? I a propos: co znaczy to "A" na końcu??

[ Dodano: 2008-09-01, 09:09 ]
cholera ale zonk... miało być 03800A "Usterka w układzie świec żarowych" - czyli świeczki do wymiany?
PF 126p Italian Edition `82
Astra Caravan C16NZ `92
Rover 200 BRG 1,4 `98
Mondeo Tourier 1,8 Zetec `95
Astra II NJoy Caravan 2,0 DTI `04 (oklejony)
... i to jeszcze nie koniec!!

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#2

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Rozumiem że chodzi o 2.0 DTI ;) Możliwe, że to nie chodzi o świece, ale nawet o moduł świec żarowych. Tak tylko strzelam, żebyś wiedział co sprawdzić, gdyby to nie były świece ;)
Obrazek

GregorY

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:48
Imię: Grzegorz
Auto: Astra G NJoy
Silnik: Y20DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Katowice/Radom/Warszawa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: GregorY »

Tak, piszę o 2.0 DTI. "Możliwe, że to nie chodzi o świece, ale nawet o moduł świec żarowych" - możesz mnie oświecić w kwestii tego modułu?
PF 126p Italian Edition `82
Astra Caravan C16NZ `92
Rover 200 BRG 1,4 `98
Mondeo Tourier 1,8 Zetec `95
Astra II NJoy Caravan 2,0 DTI `04 (oklejony)
... i to jeszcze nie koniec!!

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#4

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Jest taki moduł, który steruje całym układem podgrzewania świec żarowych. Z tego co wiem z forum, to te moduły też czasami padały. Na rynku wtórnym to chyba niedroga sprawa :)

Nie wiem za dużo na ten temat, bo u mnie skończyło się wymianą świec, jak elektryk babrał się przy moim aucie. Powiedział mi tylko, żebym się nastawił w razie czego na szukanie tego modułu, czy tam przekaźnika, bo tak też występuje na allegro.
Obrazek

GregorY

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:48
Imię: Grzegorz
Auto: Astra G NJoy
Silnik: Y20DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Katowice/Radom/Warszawa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: GregorY »

ok, w takim razie nie ma co na razie gdybać... tylko na wstepie podjechać na wymianę świec i zobaczyć, czy kontrolka znów się zapali.

I jeszcze na koniec: czy po wymianie świec nalezy jeszcze raz podłaczyć auto pod kompa, żeby skasowac ten błąd?

[ Dodano: 2009-01-07, 12:13 ]
ok, można powoli zamykac temat.
Świeczki wymienione jeszcze przed rozpoczeciem mrozów - 4 nówki po 60 zeta każda. Autko mruczy zadowolone, kod wykasowany, na desce ciemno. Lubię takie chwile :D
PF 126p Italian Edition `82
Astra Caravan C16NZ `92
Rover 200 BRG 1,4 `98
Mondeo Tourier 1,8 Zetec `95
Astra II NJoy Caravan 2,0 DTI `04 (oklejony)
... i to jeszcze nie koniec!!

ODPOWIEDZ