Problem z hamulcem (?)

Awatar użytkownika
Asterka1998

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 16 lut 2008, 19:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Problem z hamulcem (?)

#1

Nieprzeczytany post autor: Asterka1998 »

Witam
W mojej Asterce 1998, 1.8 16 V (auto z ABS dziełającym) wystąpił od miesiąca pewien problem z hamulcami przednimi. Grzeją się tarcze i całe koła. Byłam pare razy u mechanika. Wymieniłam : tarcze, łożyska, klocki i wężyki gumowe od zacisków. Dziś odebrałam samochód. Problem nie ustąpił. Mechanik twierdzi że zaciski pracują bez problemów, lecz po przejechaniu kilku km klocki bez przerwy ocierają sie o tarczę, co powoduje grzanie się tarcz i całych kół. Na krótkich trasach jeszcze można to wytrzymać, ale po przejechaniu 30 km koło przednie prawe daje większą ciepłotę niż lewe,a o aluminiową felge można by sie oparzyć. Z tyłu tarcze są ok. Nic się nie grzeje,a po przejechaniu owych 30 km są letnie (czyli normalne). Co by to mogło być? Może ktoś poradzi z tymi przednimi kołami? Bo ja już nie wiem do kogo jechać. A wszystko kosztuje. A mam długie trasy-strach jechać!!! Nie wiem co robić.. Proszę o radę.
Serdecznie pozdrawiam Ewelina.

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Jesli ktos juz zagladal w zaciski, to mogl sie uwazniej przyjrzec sie tloczkom. Moze nie chowaja sie calkowicie i przez to zmuszaja klocek do tarcia ;) Oczywiscie, przy takiej robocie warto sobie plyn hamulcowy wymienic ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Awatar użytkownika
Asterka1998

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 16 lut 2008, 19:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Asterka1998 »

Kolego MARYS tłoczki chowają się i nie chodzą ciężko. Osobiście widziałam, mechanik mi pokazywał. Płyn wymienił cały. Podejrzewamy, że to albo pompa ABSu z rozdzielaczem, lub pompa hamulcowa. Bo innej możliwości nie ma? Co o tym sądzisz? Skoro wszystko już powymieniane.. A jak sprawdzić te wyżej wymienione pompy? Za jakiekolwiek informacje z góry dziękuję :)

ODPOWIEDZ