Problem z ABS

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Problem z ABS

#1

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Witam ,mam problem z ABS, poprzedni właściciel mojego auta coś kombinował z ABS ponieważ wylutował ze wskaźników diodę od ABS-u. Byłem dzisiaj na przeglądzie i gość powiedział mi że piasty są bez czujników, jest tylko jedna wiązka kabli pod czujniki klocków. Z tyłu w kołach mam piasty z czujnikami. Brat ma też astrę II, jego piasty wyglądają tak jak moje i też ma tylko jedna wiązkę kabli tylko pod klocki hamulcowe, u niego ABS działa a u mnie nie, mogę w jakiś sposób sprawdzić co jest z moim ABS-em??? pompę do ABS-u mam. Rok auta 2000 1.6 8v

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Kolego. Czujniki złużycia klocków hamulcowych a ABS to co innego. Jesli z przodu nie masz czyjników ABS a z tyłu masz to znaczy że poprzedni właściciel byl totalnym debilem i aby zaoszczędzić na wymianie piasty ( zwykła ok 100zł a zespolona z czujnikiem ABS ok 350zł, w zależności czy 4 czy 5 śrub ) wstawił piaste bez czujnika ABS. Zastanawia mnie tylko to że w Astrze G prędkościomierz pobiera odczyt właśnie z tego czujnika, więc albo nie masz wskazań prędkościomierza albo masz linkę do zegarów :) odkręć zegary i zobacz czy masz linkę do predkościomierza czy nie. Jeśli masz linkę to by oznaczało że to Auto najprawdopodobnie ABS nie posiadało. A czy przy kole z przedziału silnika nie wychodzi żaden kabel zakończony wtyczką? Chodzi mi oczywiście o przednie koło :) Słuchaj, reasumując, jesli taki kabel jest, a licznik nie posiada linki a działa, to musisz wstawić z przodu piasty zespolone z czujnikiem ABS, podlaczyć do kostki i powinno być ok.
X18XE1 - przekleństwo czy brak zrozumienia :)

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

nie mam linki od prędkościomierza, zdziwiłem się ponieważ i u mnie i u brata jest tylko jedna wtyczka do piasty, gość powiedział , że to jest od klocków, ABS jest na 100%. Spróbuję odpiąć tą wtyczkę z lewego koła i zobaczę czy prędkościomierz będzie dział

[ Dodano: 2008-09-04, 14:19 ]
Po odpięciu wtyczki z lewego koła prędkościomierz nie wskazuje prędkości
[External Link Removed for Guests]

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Kolego. Czujnik klocków jest na osobnym przewodzie, cieniutkim i dochodzi do szczęki hamulcowej pomiędzy klockami, a czyjnik ABS jest w piaście i do niego prowadzi troszkę grubszy przewód :) odepnij przewód od lewego przedniego koła i daj znać.
X18XE1 - przekleństwo czy brak zrozumienia :)

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Gniazdo w piaście mam takie jak w aukcji [External Link Removed for Guests] . po odpięciu tej wtyczki prędkościomierz nie wskazuje prędkości, ta wtyczka wychodzi tak jakby od góry na kabelku

[ Dodano: 2008-09-04, 16:27 ]
jaki opór powinien mieć czujnik ABS? sprawdziłem tylne czujniki i kable od ABS , miernik nie pokazał mi żadnego obciążenia na czujnikach, jest możliwość żeby były padnięte 2 czujniki?? chyba muszę zrobić sobie interfejs i wszystko się wyjaśni

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Czyli ten przewód który Ci wychodzi z koła jest od ABS a czujnika od klocków nie masz ( zmień mechanika :) ) i piszesz że jak odłączyłeś to prędkościomierz nie działa a jak podłączysz to działa? W takim razie lewą piastę masz ok, pozostały Ci tylko 3. Tylko zastanawia mnie fakt czemu poprzedni właściciel wywalił kontrolkę od ABS?

[ Dodano: 2008-09-04, 16:41 ]
Musisz wlutować spowrotem kontrolkę lub podłączyć kompa bo w innym wypadku możesz dłubać do śmierci :)
X18XE1 - przekleństwo czy brak zrozumienia :)

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

a jak można sprawdzić pozostałe czujniki;> jutro zakupie diodę w elektronicznym i ją wlutuję
[External Link Removed for Guests]

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Kolego. Najpierw napraw kontrolkę, żebyś miał pewnośc że działa i pokazuje że gdzieś jest usterka. Po drugie jak już to zrobisz, to wszystkie 4 koła przejrzyj pod kątem, czy któryś przewód nie jest uszkodzony, każdą kostkę rozłącz, psiknij UNIZOLEM najlepiej żebyś miał pewność że masz dobry styk we wszystkich połaczeniach. Napisałeś że lewe przednie jest ok, a powiem Ci że przednie czujniki najczęściej lecą i może te czynności które Ci opisuje pomogą i obejdzie się bez kompa i innych bajerów oraz bez wymiany czujników a jeśli nie to pisz, będziemy w kontakcie, chętnie pomogę. Jakby co to GG też 5360147, nawet jak jestem niedostępny to pisz jak będe mógł to odpiszę, pzdr
X18XE1 - przekleństwo czy brak zrozumienia :)

adams

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:22
Imię: Adams
Auto: ASTRA G
Silnik: Y17DT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: adams »

Panowie do mojego przedniego lewego koła idzie przewód zakończony wtyczką ale nie mam absu i nie działą mi licznik. Licznik jest elektroniczny, nie ma linki jest tylko wiązka. Czy jezeli aktualnie jest piasta bez czujnika a zalozylbym tak z czujnikiem to po podlaczeniu bedzie wskazywalo mi predkosc? Czy bedzie pasowala wersja piasty z abs do auta bez abs? Prosze o pomoc bo nie wiem ile jade a miski juz raz mnie wysuszylu na pare stówek :(
Konfiguracja PC i ROUTERÓW - Neostrada, Netia, Chello, Aster, Multimedia 790-012-672

ODPOWIEDZ